SEHA liga, 11. kolo, 13.12.2016, 17:00 h
RK Zagreb 28:26 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Nova velika pobjeda Zagreba, nakon Veszprema svladan i Vardar

Mihaela Bradovski • utorak, 13.12.2016.

PPD Zagreb u varaždinskoj Areni srušio je prvo Veszprem, a zatim i Vardar u dva velika dvoboja u sklopu SEHA lige. Makedonci su poraženi 28:26 čime je Zagreb učvrstio drugu poziciju na ljestvici i Vardaru nanio prvi ovosezonski poraz u regionalnom natjecanju...

Još jedan odličan nastup rukometaša Zagreba koji su značajno podigli formu dolaskom Silvija Ivandije na klupu te počeli bilježiti velike pobjede. U SEHA ligi u posljednje vrijeme kiksali su samo u Velenju gdje se očekivao bolji rezultat protiv Gorenja, no taj poraz "isprali" su sjajnim nastupima protiv Veszprema i Vardara.

Makedonci su doputovali u Varaždin željni osvete za poraz u Ligi prvaka, ali nisu uspjeli izvući niti bod, Zagreb je dominirao susret i Vardar je u završnici samo smanjio zaostatak.

Već prvo poluvrijeme pokazalo je kako će gosti vrlo teško do bodova. Sredinom poluvremena još su bili u rezultatskoj ravnoteži, zaostajali su samo 7:6, ali do odlaska na odmor Zagreb se odvojio, imao je u završnici poluvremena i visokih 16:10 te je Maqueda samo smanjio za zaključnih 16:11 u prvom dijelu.

Bilo je važno izdržati nalet gostiju na početku drugog poluvremena, a Zagreb ne samo da je uspio u tome, već je u nekoliko navrata imao i najviših plus sedam.

Prednost je održavao bez većih problema, a gosti su u završnici zaigrali nešto bolje, smanjili na konačnih 28:26 serijom 4:0 nakon što Zagreb u posljednjih sedam minuta nije postigao niti pogodak.

U sastavu Zagreba Dobrivoje Marković postigao je sedam golova uz samo jedan promašaj dok je Josip Valčić dodao pet pogodaka.

Kod Vardara po četiri gola postigli su Igor Karačić, Ivan Čupić i Vuko Borozan dok je Luka Cindrić dodao tri gola.