Dario Dodić • četvrtak, 09.02.2017.

Dario Šarić i Bojan Bogdanović odličnim su partijama predvodili Philadelphia 76erse i Brooklyn Netse, ali su u konačnici upisali poraze. Ivica Zubac bio je neraspoložen kao i ostatak Lakersa, Miami Heat nastavio je pobjednički niz, Golden State Warriorsi još su jednom slavili nakon poraza...

San Antonio Spursi imaju Kawhija Leonarda, Philadelphia 76ersi nemaju Joela Embiida. Trenutno. I to se vidi na rezultatu. Sixersi su, unatoč odličnoj partiji Darija Šarića koji je bio jedan od ključnih igrača u držanju momčadi iz Philadelphije na životu, izgubili od Spursa 111:103 i upisali peti uzastopni poraz bez Embiida.

"Potpuno sam impresioniran Sixersima. Nismo odigrali dobro svih 48 minuta, odigrali smo dobro možda posljednjih pet minuta. Nismo se dobro kretali, nismo skupili dovoljno asistencija, previše smo držali loptu. Bilo je ovo vrlo razočaravajuće", u svom je stilu opisao utakmicu trener Spursa Gregg Popovich.

Manje od osam minuta prije kraja 76ersi su se vratili u susret, došli na zaostatak od dva poena razlike (87:85), ali zatim gosti iz San Antonija rade seriju 16:5 i rješavaju utakmicu.

Leonard je predvodio Spurse do pobjede, večer je završio s 32 poena. Kompletna petorka San Antonija bila je dvoznamenkasta, Tony Parker ubacio je 18 poena, LaMarcus Aldridge 15 uz deset skokova.

Šarić je predvodio 76erse s 20 koševa (4/6 za 2, 4/5 za 3) u 21 minuti na parketu, uz to je pridodao i jedan skok i tri asistencije. Isti broj koševa pridodao je i Jahlil Okafor, na 18 poena zaustavio se Robert Covington.

Brooklyn Netsi još uvijek nisu pobijedili na domaćem parketu u 2017. godini. Sinoć su ugostili Washington Wizardse i nakon dugo vremena bili vrlo blizu pobjedi, ali pali su u produžetku i upisali 11. uzastopni poraz, slavili su gosti 114:110.

Najbolji u redovima Netsa ponovno je bio Bojan Bogdanović, ali u ključnim trenucima nije uspio odvesti Netse do pobjede. Iako je donio izjednačenje Netsima, pri rezultatu 100:100 u posljednjim sekundama regularnog dijela promašio je šut za pobjedu, zatim i dvije trice u produžetku, uključujući i tricu za izjednačenje pet sekundi prije kraja.

Susret je završio s 21 poenom (7/7 za 1, 4/9 za 2, 2/9 za 3), pet skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte. Poen manje od njega postigao je Brook Lopez, koji je morao ranije na tuširanje jer je prikupio šest osobnih pogrešaka.

Najbolji kod Wizardsa bio je Bradley Beal s 31 poenom, 23 ubačaja uz 12 asistencija pridodao je John Wall.

Za razliku od Šarića i Bogdanovića Ivica Zubac nije imao svoju večer, kao ni ostatak Los Angeles Lakersa, koji su u Detroitu poraženi od strane Pistonsa 121:102.

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su Pistonsi s 36:20 riješili susret. Sjajan je bio Andre Drummond s 24 poena i 17 skokova za Pistonse, 20 poena pridodao je Jon Leuer, na 19 se zaustavio Tobias Harris.

Najbolji kod neraspoloženih Lakersa bili su Julius Randle i Lou Williams sa po 17 koševa, Brandon Ingram pridodao je 15. Ivica Zubac odigrao je 22 minute, nije bio na svojoj uobičajenoj razini, kako u obrani tako i u napadu. Susret je završio s pet poena (1/2 za 1, 2/5 za 2), dva skoka, asistencijom i dvije blokade.

Cleveland Cavaliersi ponovno izgledaju kao momčad koja može kandidirati za prvaka. Nakon niza slabih rezultata vratili su se pobjedama. Sinoć su gubili 15 koševa razlike protiv Indiana Pacersa, ali na krilima Kylea Korvera i LeBrona Jamesa vratili su se u susret i u konačnici slavili s uvjerljivih 132:117.

"Korver je bio u svojoj ligi. Kad je otvoren jednostavno mu moramo proslijediti loptu", rekao je LeBron nakon susreta. Korver je upisao 29 koševa što mu je najbolji učinak sezone, uz fantastičan šut (1/1 za 1, 2/3 za 2, 8/9 za 3). Kyrie Irving također je ubacio 29 poena, LeBron se zaustavio na 26, uz devet asistencija i sjajnu obranu u drugom poluvremenu.

C.J. Miles predvodio je Pacerse s 23 koša, Paul George upisao je 22 uz osam skokova, isti broj poena uz 15 asistencija ubilježio je Jeff Teague.

Miami Heat došao je do 12. uzastopne pobjede, u gostima kod Milwaukee Bucksa upisali su laganu pobjedu 106:88, iako zbog ozljede gležnja nisu mogli računati na sjajnog Diona Waitersa.

Koga nema bez njega Heat može. Ponovno je sjajnu partiju pružio Hassan Whiteside s 23 poena i 16 skokova. James Johnson pridodao je 20 koševa, Ellington 17, Dragić 16.

Bucksi su dobar dio susreta morali igrati bez Jabarija Parkera, koji je napustio igru zbog ozljede lijevog koljena u trećoj četvrtini. Domaću je momčad s 22 poena predvodio Antetokounmpo. Uz njega su tek dvojica igrača Milwaukeeja bila dvoznamenkasta, od kojih je jedan bio upravo Parker (14 koševa). Na 11 poena zaustavio se Michael Beasley.

Golden State Warriorsi mogu izgubiti jednu utakmicu u regularnoj sezoni, ali dvije u nizu ne i tako već 138 puta. Nakon poraza od Sacramenta u produžetku Warriorsi su se vratili pobjedama, svladali su oslabljene Chicago Bullse sa 123:92.

Klay Thompson predvodio je Warriorse s 28 koševa u 29 minuta provedenih na parketu. Sjajan je bio i Kevin Durant s 22 koša, deset skokova i sedam asistencija. Draymond Green imao je iznenađujuće napadački dobru večer, susret je okončao s 19 poena (2/2 za 1, 1/2 za 2, 5/6 za 3), osam skokova i šest asistencija.

Kod Bullsa valja tek izdvojiti 17 koševa i deset skokova Robina Lopeza te 15 ubačaja uz devet skokova Taja Gibsona.