Liverpool
Liverpool 2:0 Tottenham
Tottenham

Petar Jenjić • subota, 11.02.2017.

Posljednji subotnji susret 25. kola Premier lige odigran je na Anfieldu gdje je Liverpool nadigrao Tottenham rezultatom 2:0, prvenstveno sjajno odigranim prvi poluvremenom nakon kojeg je rezultat mogao biti i veći...

Najgori ulazak u novu kalendarsku godinu još od 1993. godine nogometaši Liverpoola prekinuli su večeras na Anfieldu u susretu s Tottenhamom. Kloppova je momčad slavila s 2:0 i tako upisala prvu prvenstvenu pobjedu u 2017. godini i približila se svojim večerašnjim protivnicima na samo bod zaostatka.

Glad za pobjedama vidjela se od prvog sučevog zvižduka, vezni red i napad tražio je i najmanju pukotinu za zaprijetili gostujućem golu, ali su u dva navrata zakomplicirali izgledne situacije i nisu uspjeli uputiti udarac prema Llorisu.

Pritisak se vrlo brzo isplatio i Redsi su poveli u 16. minuti, lijepo su izbacili Tottenhamovu obranu, lopta je došla do Manea koji izlazi sam na gostujućeg vratara i matira ga bez većih problema. Isti je igrač poentirao točno 138 sekundi kasnije, nakon što je Lloris u istoj akciji obranio dva udarca Redsa, za potpuno zasluženi drugi pogodak domaćina. Senegalski je nogometaš bio uključen u čak 15 pogodaka svoje momčadi ove sezone, više od ijednog igrača Liverpoola.

Najbolju je priliku Tottenham imao u 26. minuti, Son je sam istrčao pred Mignoleta koji brani njegov udarac. Na 3:0 domaćina mogao je povećati Coutinho u 32. minuti, ali je njegov udarac obranio francuski golman. Zaposleni Lloris ponovno je mogao reagirati pet minuta kasnije kada je obranio pokušaj Clynea.

Samo je sreća i raspoloženi Llorisa spasila Tottenham od većeg zaostatka nakon prvih 45 minuta u kojima su primili osam udaraca u okvir, najviše otkad je Opta počela skupljati te podatke u sezoni 2003./04.

Drugo poluvrijeme nije bilo potpuno na razini prvog što je ipak bilo malo i za očekivati. U 56. minuti Kane

Jedan od rijetkih pokušaja prema gostujućim vratima u nastavku susreta dogodio se u 74. minuti kada je vrlo blizu pogotka bio Coutinho čiji je udarac s ruba kaznenog prostora prošao malo pored gola Llorisa. Rezultat se do kraja nije promijenio.

Dejan Lovren nije nastupio zbog problema s koljenom.