Dario Dodić • četvrtak, 16.02.2017.

Petorica Hrvata sinoć su dobila priliku na NBA parketima, odigrano je čak 14 utakmica u pretposljednjem natjecateljskom danu uoči All-Star pauze. Dario Šarić ponovno je predvodio Philadelphia 76erse double-double učinkom, solidne partije pružili su Bojan Bogdanović, Mario Hezonja i Ivica Zubac...

Boston Celticsi u sjajnoj su formi, kao i Isaiah Thomas. Sinoć su Celticsi predvođeni Thomasom na domaćem parketu svladali Philadelphia 76erse 116:108. Bila je to vrlo neizvjesna utakmica s deset izjednačenja i 11 promjena vodstva, 40. utakmica zaredom u kojoj je Thomas postigao barem 20 koševa, izjednačio je rekord kluba koji drži John Havlicek.

"Čini mi se nerealnim da se moje ime spominje u društvu takvih velikana i članova Kuće slavnih. To znači da radim nešto dobro. Presretan sam što uz sve to i pobjeđujemo", rekao je Thomas nakon četvrte uzastopne pobjede Celticsa, 11. u posljednjih 12 utakmica.

Thomas je večer okončao s 33 poena, od čega 13 u posljednjoj četvrtini kada su 76ersi krenuli u posljednji lov na pobjedu. Marcus Smart je uz sjajnu rolu u obrani prikupio i 21 koš, na 18 se poena zaustavio Jae Crowder.

Novu sjajnu utakmicu u dresu Philadelphije odigrao je Dario Šarić, u desetoj uzastopnoj utakmici u kojoj nisu mogli računati na Joela Embiida. Odigrao je Dario 33 minute i za to vrijeme upisao novi double-double, 20 koševa i 11 skokova, a šteta je što ga nije išao šut za tri poena (1/8), mogla je večer biti još bolja. Pridodao je Šiši i jednu ukradenu loptu, jednu blokadu, ali i tri izgubljene lopte.

Robert Covington dodao je 18 koševa, ali je u završnici zbog ozljede bio primoran napustiti igru nakon što se u pokušaju hvatanje jedne lopte zabio u klupu Celticsa i ozlijedio. Nerlens Noel dodao je 16 poena i sedam skokova.

Brooklyn Netsi na All-Star pauzu idu u vrlo teškoj situaciji. Sinoć su protiv Milwaukee Bucksa upisali 14. uzastopni poraz, čak 16. poraz zaredom ukoliko gledamo samo domaće utakmice. Slavili su Bucksi na krilima All-Stara Giannisa Antetokounmpa 129:125.

U pobjedu Bucksa Antetokounmpo ugradio je 33 poena i devet skokova, Greg Monroe je s klupe dodao 25 poena, a Khris Middleton 20.

Brook Lopez ostvario je najbolji učinak sezone ubacivši 36 koševa te je izjednačio najbolji učinak karijere s osam blokada. Spencer Dinwiddie dodao je 19 koševa, Trevor Booker 18. Bojan Bogdanović proveo je 31 minutu na parketu i za to vrijeme upisao 14 koševa (1/1 za 1, 5/8 za 2, 1/4 za 3), šest skokova i dvije asistencije.

Phoenix Sunsi na svom su parketu došli do najveće pobjede u sezoni, sa 137:101 svladali su Los Angeles Lakerse i tako u pozitivnom tonu otišli na All-Star pauzu.

Eric Bledsoe po treći je put u karijeri ostvario triple-double, prvi je igrač Sunsa kojem je to pošlo za rukom još od studenoga 2015. godine. Večer je okončao s 25 koševa, deset skokova i 13 asistencija. Odličan je, kao i obično, bio Devin Booker, ubacio je 23 poena. Svi su igrači Sunsa dobili priliku protiv Lakersa i svi (13 igrača) su se upisali u strijelce.

Lou Williams ponovno je bio najbolji u redovima Lakersa, u 24 minute na parketu ubacio je 21 koš. Poen manje dodao je D'Angelo Russell. Ivica Zubac dobio je tek 14 minuta, za to je vrijeme ubacio osam koševa (2/4 za 1, 3/6 za 2) uz četiri skoka.

San Antonio Spursi su u Orlandu svladali Magic s više nego uvjerljivih 107:79. Nije pomogla činjenica da je Orlando dogovorio trade Sergea Ibake i dolazak Terrencea Rossa, ali s obzirom da Ibaka do početka utakmice još nije dobio zeleno svjetlo da je prošao liječnički pregled u Torontu, ni Ross nije smio nastupiti za Magic.

To je ostavilo puno prostora za LaMarcusa Aldridgea, koji je s 23 koša predvodio Spurse do pobjede. Poen manje ubacio je Kawhi Leonard, još su samo Patty Mills (13 koševa) i Dewayne Dedmon (10 koševa) bili dvoznamenkasti kod Spursa.

Nikola Vučević bio je najbolji kod Magica sa 16 koševa, po 11 su dodali Aaron Gordon i Jeff Green. Mario Hezonja dobio je 25 minuta i za to vrijeme ubacio osam poena (4/9 za 2, 0/1 za 3), uz jedan skok, jednu asistenciju, jednu ukradenu loptu i jednu blokadu, ponovno je bio vrlo dobar u obrambenim zadacima. Damjan Rudež odigrao je četiri minute i ostao bez učinka.

Cleveland Cavaliersi došli su do sedme pobjede u posljednjih osam utakmica, na svom su parketu sa 113:104 svladali Indiana Pacerse.

S 31 poenom LeBron James još je jednom vodio aktualne prvake do pobjede, odličan je bio i Kyrie Irving s 26 koševa, Kyle Korver pridodao je 22 poena uz šest pogođenih trica.

Glen Robinson III zabio je 19 za Pacerse, Jeff Teague (11 asistencija) i Myles Turner dodali su po 15 koševa.

Golden State Warriorsi dvoboj su sa Sacramento Kingsima prelomili u trećoj četvrtini, koju su dobili s više nego uvjerljivih 42:15. U konačno slavlje 109:86 Klay Thompson ugradio je 35 koševa.

21 poen ubacio je Kevin Durant, Steph Curry zaustavio se na 13 koševa i devet asistencija, dok je Draymond Green izbačen u drugoj četvrtini, što je prema Durantovim riječima "probudilo Warriorse".

Matt Barnes bio je najbolji kod Kingsa s 15 koševa i 14 skokova, Darren Collison dodao je 14 poena, DeMarcus Cousins tek 13.

NBA, rezultati:
Orlando - San Antonio 79:107
Cleveland - Indiana 113:104
Boston - Philadelphia 116:108
Toronto - Charlotte 90:85 (Lowry 21 koš/Kaminsky III 27 koševa)
Brooklyn - Milwaukee 125:129
Detroit - Dallas 98:91 (Jackson 22 koša/Nowitzki 24 koša, 10 skokova)
Memphis - New Orleans 91:95 (Conley 17 koševa/Hill 23 koša)
Houston - Miami 109:117 (Harden 38 koševa, 12 skokova, 12 asistencija/Whiteside 23 koša, 14 skokova, Waiters 23 koša)
Denver - Minnesota 99:112 (Harris 22 koša/Wiggins 40 koševa)
Utah - Portland 111:88 (Hayward 22 koša/McCollum 18 koševa)
Phoenix - L.A. Lakers 137:101
Oklahoma City - New York 116:105 (Westbrook 38 koševa, 14 skokova, 12 asistencija/Anthony 30 koševa)
L.A. Clippers - Atlanta 99:84 (Griffin 17 koševa/Schroder 15 koševa)
Golden State - Sacramento 109:86

• Obrisan korisnik18.02.2017. u 04:24
    Dario u prvoj sezoni NBA igra ko da je već najmanje 5 sezona u NBA-u, odličan start NBA karijere, nadam se da će nastavit u ovom ritmu.
  • Obrisan korisnik16.02.2017. u 11:45
    Bravo Dario, samo da ne ispadne iz ritma zbog All-Stara.