PPD Zagreb ponovno na dnu ljestvice, Celje svladalo Kielce

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.02.2017.

U posljednja dva susreta 11. kola skupine B Lige prvaka, glavni konkurenti PPD Zagreba u borbi za prolazak u nokaut fazu upisali su polovičan učinak. Celje je na svom parketu svladalo Kielce dok je Kristianstad poražen od Rhein-Neckar Löwena...

Zagrebaši su se nadali da će im pomoći Kielce i Rhein-Neckar Löwen pobjedama protiv Celja i Kristianstada, ali pomoć je bila polovična. Celjani su iznenadili Kielce i odnijeli pobjedu 34:33 golom Luke Žvižeja dvije sekunde prije kraja susreta.

U dramatičnom dvoboju Kielce je u nekoliko navrata tijekom drugog poluvremena imalo pet golova prednosti, posljednji put u 46. minuti 29:24, ali Poljaci nisu zadržali tu prednost i domaćin se vratio u susret.

U zadnju minutu gosti su ušli s vodstvom 33:32 da bi Borut Mačkovšek 49 sekundi prije kraja poravnao. Gosti ubrzo gube loptu, Celje dolazi do posljednjeg napada deset sekundi prije kraja kojeg realizira Žvižej za veliko slavlje.

Borut Mačkovšek predvodio je domaćina s devet golova, Žvižej je dodao sedam, a Miha Zarabec pet. Kristian Bećiri postigao je jedan pogodak. Kod gostiju po šest golova zabili su Julen Aguinagalde i Karol Bielecki dok je Manuel Štrlek dodao jedan pogodak.

Rhein-Neckar Löwen bio je uspješniji i svladao je Kristianstad u gostima s 31:29. Kristianstad trenutno ima bod više od Zagreb dok Celjani imaju bod više od Šveđana, a u sljedećem kolu na rasporedu je važan dvoboj u Zagrebu između PPD-a i Kristianstada.

Löwen je susret prelomio u zadnjih pet minuta kada je uspio odmaknuti na četiri gola razlike poslije čega je mirno završio posao i nije dopustio domaćinu da napravi čudo u završnici.

Rafael Baena bio je prvo ime gostiju s osam golova, Andre Schmid dodao je sedam, a Patrick Groetzki pet. Kod Kristianstada Olafur Gudmundsson postigao je deset golova, Albin Lagergren osam, a Jerry Tollbring pet golova.