Ivićevih pet pogodaka i crveni karton, Remili efektno tri sekunde prije kraja donio pobjedu PSG-u

Branimir Korać • subota, 18.02.2017.

Uz dvoboja Meškov Bresta i PPD Zagreba odigrana su još tri susreta 11. kola Lige prvaka rukometaša. U utakmici dana PSG slavio je u Flensburgu...

U skupini A zanimljivo je bilo u izravnom dvoboju za šesto mjesto gdje je Wisla ugostila Bjerringbro-Silkeborg. Poljaci su na kraju odnijeli pobjedu 28:25 i tako se odvojili od Danaca na četiri boda razlike i značajno se približili nokaut fazi.

Svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme, u prvom dijelu bolji su bili Danci koji su i vodili na odmoru 15:13, ali u drugom poluvremenu Wisla je okrenula susret na svoju stranu i otišla do pobjede. Posljednjih 15 minuta igrala je bez Šime Ivića koji je zaradio izravni crveni karton zbog neopreznog starta prema Sebastianu Skubeu, a upravo Ivić dotad je bio najopasniji igrač domaćina. Bez obzira na to, Wisla je upisala pobjedu.

Gilberto Duarte predvodio ju je sa sedam golova, Dmitrij Žitnikov dodao je šest, a Ivić pet. Lovro Mihić nije bio među strijelcima. Kod gostiju Michael Knudsen postigao je pet pogodaka.

Drama je bila u derbiju skupine u Flensburgu gdje je domaćin dočekao PSG i izgubio 34:33. Pobjedu Parižanima donio je Nedim Remili golom iz cepelina tri sekunde prije kraja, a Flensburg može biti razočaran jer je imao prednost i utakmicu u svojim rukama.

Pet minuta prije kraja Nijemci su vodili 32:29 da bi se PSG uspio vratiti i poravnati. Nakon toga Holger Glandorf vraća prednost na stranu domaćina, poravnava ekspresno Luc Abalo da bi Flensburg u svom posljednjem napadu izgubio loptu. Parižanima je ostalo 15 sekundi za pobjedu, s krila je uskočio Uwe Gensheimer, ali imao je loš kut no uočio je utrčavanje Remilija koji iz cepelina pogađa za pobjedu.

PSG tako nastavlja utrku za prvo mjesto dok Flensburg ostaje četvrti, ali i s utakmicom manje. Kod PSG-a istaknuli su se Jesper Nielsen sa sedam golova, Remili sa šest te Gensheimer i Daniel Narcisse s po pet. Luka Stepančić jednom je pucao i nije pogodio. Kod domaćina Rasmus Lauge Schmidt postigao je pet golova.

Vrijednu pobjedu u Zagrebovoj skupini odnio je Vardar koji je slavio na gostovanju u Szegedu protiv istoimenog domaćina s 23:21. Zanimljiv i neizvjestan dvoboj na kraju je otišao na stranu gostiju koji su na vrhu skupine.

Pet minuta prije kraja Szeged je preko Bencea Banhidija poravnao na 21:21, ali do kraja susreta nije više došao do pogotka dok su za goste pogađali Timur Dibirov i Alex Dujšebaev za konačnih 23:21.

Upravo Dibirov sa šest golova bio je najefikasniji kod pobjednika, Igor Karačić i Ivan Čupić dodali su po tri, a Luka Cindrić dva. Na drugoj strani Stas Skube zabio je šest golova, a Sandro Obranović, Denis Buntić i Alen Blažević nisu bili među strijelcima.