Liga prvaka, skupina A, 11. kolo, 16.02.2017, 20:00 h
Kadetten 24:31 Barcelona
Barcelona

Barcelona lakoćom slavila u Švicarskoj za nastavak serije pobjeda

Branimir Korać • petak, 17.02.2017.

U jedinom susretu 11. kola Lige prvaka rukometaša odigranom u četvrtak, Barcelona je bila bolja od Kadettena s glatkih 31:24. Katalonci su tako učvrstili prvu poziciju i imaju već deset ubilježenih pobjeda.

Kadetten kao posljednjeplasirana momčad skupine A Lige prvaka nije uspio stvoriti neke veće probleme Barceloni. Lider skupine glatko je slavio 31:24 i tako samo dodatno učvrstio vodeću poziciju.

Švicarci nikada kroz povijest nisu uspjeli svladati Barcelonu, ovo im je bio šesti međusobni dvoboj i šesta pobjeda Katalonaca, a Kadetten je najbliže došao u prvim međusobnim dvobojima u Ligi prvaka 2011. godine kada je gubio s po četiri razlike.

Ovdje je sve bilo jasno vrlo rano, već sredinom prvog poluvremena na semaforu je stajalo 10:6 za Barcelonu, a golom Jiche u praznu mrežu Barcelona je na odmor odnijela vodstvo 18:10.

U drugom dijelu domaćin se uspio približiti na 26:22 deset minuta prije kraja, Xavi Pascual pozvao je minutu odmora, uputio igrače u pogreške i njegova momčad susret je završila serijom 5:2.

"Zadovoljan sam, imamo dosta ozlijeđenih igrača, ali svejedno smo ostvarili napredak u posljednja dva tjedna. U prvom poluvremenu napravili smo previše pogrešaka, ali zato sam zadovoljan nastupom u drugom dijelu", istaknuo je trener domaćina Peter Kukučka.

Barcelonu su predvodili Borko Ristovski s 31 posto obrana te Timothey N'Guessan s pet golova. Kod Kadettena Gabor Csaszar postigao je sedam pogodaka, a Lucas Meister pet.