Vozab predvodio Saran do nove pobjede, Stepančić među istaknutijima kod PSG-a

Mihaela Bradovski • četvrtak, 16.02.2017.

Francuzi imaju na rasporedu susrete 15. kola, a njih šest na rasporedu je bilo u srijedu. Od hrvatskih igrača istaknuli su se Tomi Vozab i Luka Stepančić...

Ivica Obrvan sa Chamberyjem upisao je poraz na gostovanju kod Ivryja. Još tamo sredinom prvog poluvremena domaćin je preuzeo konce susreta u svoje ruke i do samog kraja imao je sve pod kontrolom. Deset minuta prije kraja Chambery se najviše približio kada je Fahrudin Melić smanjio na 21:20, ali Ivry nakon toga veže tri pogotka i odlazi do pobjede 27:24.

Morten Vium Troelsen predvodio je domaćina s devet golova, a Walid Badi dodao je pet. Kod Chamberyja Damir Bičanić zabio je jedan gol iz tri pokušaja, šest pogodaka postigao je Melić, a pet Pierre Paturel.

Vrlo glatko do pobjede je došao Montpellier koji je ostavio Creteil u opasnoj zoni. Domaćin je očekivano slavio i to dosta visoko 35:27. I ovdje je sredinom prvog dijela susret usmjeren na stranu domaćina, nakon toga Creteil nije došao niti blizu i Montpellier je rutinski slavio.

Po šest golova kod domaćina postigli su Jonas Truchanovičius i Jean-Loup Faustin, a kod gostiju Hugo Descat zabio je šest, a Muhamed Toromanović pet golova. Mate Šunjić susret je završio sa sedam obrana.

Tomi Vozab sljedeće sezone igrat će u Nimesu, a prije nego se pridruži svojoj budućoj momčadi, predvodio je Saran do gostujuće pobjede kod ovog protivnika. U zadnjih deset minuta gosti su riješili pitanje pobjednika, serijom 6:1 pobjegli su na 28:22 što je domaćin uspio samo smanjiti na minus tri.

U ovom susretu Vozab je sa šest pogodaka predvodio strijelce Sarana, a pet je dodao Igor Anić. Kod domaćina po pet golova zabili su Asgeir-Orn Hallgrimsson i Luc Tobie.

Kao što se i očekivalo, PSG pregazio je u gostima Selestat i slavio s 32:19. Posljednjeplasirana momčad prvenstva tako ostaje na samo jednom osvojenom bodu poslije poraza koji je i očekivala.

Bez nekog velikog utroška energije najbolji u redovima Parižana bili su Uwe Gensheimer s pet golova te Luka Stepančić s četiri. Kod domaćina Kosta Savić postigao je šest golova.

Toulouse je odigrao dobru utakmicu i na svom parketu svladao Cesson s 35:31 i tako mu nanio četvrti uzastopni poraz. Fenix s druge strane igra odlično u posljednje vrijeme, već pet kola ne zna za poraz i nalazi se na visokoj petoj poziciji.

U ovom susretu predvodili su ga Nemanja Ilić s 11 pogodaka i Fredric Pettersson s pet, a kod poraženih Allan Villeminot zabio je osam golova.

Bez važnog boda ostao je St. Raphael koji je odigrao 29:29 u gostima kod Aixa. Tijekom drugog poluvremena gosti su vodili i s pet golova razlike, ali nisu znali zadržati prednost i Mohamed Mamdouh na samom kraju poravnao je na konačnih 29:29.

Gabriel Loesch postigao je čak deset golova, a na drugoj strani Wissem Hmam bio je na pet. Briljirali su vratari, kod Aixa Thomas Bauer, a kod St. Raphaela Mihai Popescu, obojica s po 18 obrana.