Liga prvaka, skupina B, 11. kolo, 18.02.2017, 17:30 h
Meškov Brest 21:21 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb stigao do vrijednog boda na gostovanju u Brestu

Branimir Korać • subota, 18.02.2017.

Rukometaši PPD Zagreba remizirali su na gostovanju u Brestu kod Meškova u vrlo tvrdoj utakmici. Susret je okončan 21:21, David Miklavčič u posljednjoj minuti postigao je važan pogodak nakon čega Iman Jamali nije zabio za pobjedu...

Bliži se završnica natjecanja u grupnoj fazi Lige prvaka, a rukometaši Zagreba bore se za ulazak među šest i prolaz u sljedeću rundu natjecanja. U tome im je svaki bod iznimno važan, pa tako i ovaj u gostima u Bjelorusiji kod Meškova koji je ovim remijem došao na korak od osiguravanja prolaza.

Ovo je već četvrti remi za Bjeloruse i to četvrti u zadnjih pet utakmica dok je Zagrebu prvi remi uz što ima i dvije pobjede te čak osam poraza.

I u ovom susretu Silvio Ivandija nije mogao računati na Zlatka Horvata i Luku Šebetića, ali njihovi izostanci na kraju nisu bili kobni.

Počelo je loše, Zagreb je trebao čak osam minuta za prvi pogodak, Meškov je već pobjegao na 3:0 prije nego je Josip Ereš napokon svladao Ivana Pešića i smanjio zaostatak.

Tu su se gosti malo oslobodili, zaigrali bolje u napadu i uspjeli uhvatiti priključak poravnavši na 4:4 u 13. minuti pogotkom Miklavčiča.

Novo krizno razdoblje uslijedilo je u završnici prvog dijela gdje je Zagreb ostao više od sedam minuta bez pogotka pa su Ostrouško i Rutenka odveli Meškov na odmor uz prednost 11:9.

Na početku drugog dijela domaćin se ponovno odvojio na tri razlike i održavao prednost sve do sredine poluvremena kada je golom Vorija Zagreb poravnao na 17:17. Nakratko su gosti i poveli, ali u zadnjih deset minuta Meškov je još jednom preuzeo kontrolu nad rezultatom i golom Stojkovića pet minuta prije kraja poveo je 21:19.

Ipak Zagreb je izbjegao poraz, dobrom obranom zaustavio je napad domaćina i golovima Pavlovića i Miklavčiča izborio bod.

Ova pobjeda pomiče Zagreb na bod zaostatka za Kristianstadom i s istim brojem bodova kao Celje. Šveđani i Slovenci tek trebaju odigrati svoje dvoboje 11. kola, Kristianstad igra doma s Rhein-Neckar Löwenom, a Celje dočekuje Kielce.

Najviše pogodaka protiv Meškova postigao je Stipe Mandalinić, njih četiri, ali iz 11 pokušaja. Kod domaćina Iman Jamali zabio je sedam golova.