SEHA liga, 16. kolo, 21.02.2017, 17:45 h
Metalurg Skoplje
Metalurg Skoplje 28:25 Gorenje Velenje
Gorenje Velenje

Červarov Metalurg u zadnjih 15 minuta potpuno nadigrao Gorenje i stigao do pobjede

Mihaela Bradovski • utorak, 21.02.2017.

U susretu koji nije imao neku posebnu važnost po pitanju konačnog plasmana, Metalurg je ugostio Gorenje i upisao pobjedu 28:25...

Lino Červar s Metalurgom stigao je do treće uzastopne pobjede, svladao je na svom parketu Gorenje koje, pak, bilježi treći uzastopni poraz.

Obje momčadi odavno su ispale iz borbe za doigravanje, a Metalurg je ovom pobjedom došao vrlo blizu osiguravanja šestog mjesta nakon završetka regularnog dijela sezone.

Gorenje nije bilo daleko od pobjede, susret je mogao i drugačije završiti, ali odličan nastup domaćina u obrani u zadnjih 15 minuta ipak je presudio. Metalurg je tu napravio seriju čak 9:2 i otišao do pobjede.

Gorenje je u 47. minuti vodilo 23:19, bilo je u dobrom ritmu, ali tu je krenula serija domaćina. Do kraja susreta samo dva pogotka gostiju i u konačnici pobjeda Makedonaca.

Darko Arsić kod domaćina je na kraju skupio deset obrana, a najbolji strijelci bili su Vanja Ilić sa sedam golova te Filip Kuzmanovski i Nemanja Obradović s po pet. Kod Gorenja Gregor Potočnik postigao je osam pogodaka, a pet je dodao Luka Mitrović.