SEHA liga, 16. kolo, 14.02.2017, 16:00 h
Meškov Brest 37:29 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe visoko poražen na gostovanju kod Meškova

Branimir Korać • utorak, 14.02.2017.

Rukometaši Nexea nisu došli do iznenađenja na gostovanju kod Meškova u Brestu. Domaćin je glatko slavio s 37:29, a pitanje pobjednika riješio je vrlo brzo...

Neizvjesnosti u Brestu nije bilo, Nexe nije uspio stvoriti veće probleme domaćem Meškovu. Bjelorusi su odnijeli visoku pobjedu 37:29 nakon što su praktički cijelim tijekom susreta bili u vodstvu.

Nekog velikog bodovnog značaja za Nexe u ovom susretu nije bilo, a s druge strane Bjelorusi su još uvijek u borbi za doigravanje i svaki bod im je važan. Ovom pobjedom barem privremeno došli su do četvrtog mjesta na ljestvici, no imaju dvije utakmice više od petoplasiranog Zagreba. Trećeplasirano Celje bježi im samo bod.

U ovom dvoboju Nexe je samo jednom uspio doći do poravnanja i to pogotkom Špilera u trećoj minuti susreta za 1:1. Meškov je odmah napravio seriju 3:0 i došao do prvog odvajanja.

Do posljednjih deset minuta prvog dijela još uvijek domaćin nije stvorio onu ključnu razliku, ali poluvrijeme je zaključio serijom 7:2 i na odmor odnio 19:12.

U nastavku susreta Bjelorusi su lakoćom održavali prednost i nisu dopustili gostima da im se potpuno približe. U nekoliko navrata Nexe je bio na minus šest i to mu je bio maksimum, ali isto tako nalazio se i u dvoznamenkastom zaostatku.

Za Našičane sezona u regionalnoj ligi bliži se kraju, u konačnici bit će oko sredine poretka što je dovoljno da se sezona u ovom natjecanju proglasi zadovoljavajućom.

Meškov su do pobjede vodili Rastko Stojković sa sedam golova, Dainis Krištopans sa šest te s po pet Dzianis Rutenka i Artsiom Kulak. Ivan Pešić skupio je pet obrana. Kod Nexea Ivan Sršen postigao je pet pogodaka.