Petar Jenjić • utorak, 21.02.2017.

U utakmici 23. kola regionalne ABA lige košarkaši FMP na domaćem su terenu bili bolji od makedonskog MZT i nadigrali ga rezultatom 101:82 čime su došli do desete prvenstvene pobjede...

Košarkaši FMP-a igraju jako dobro u posljednje vrijeme. Odličnu formu potvrdili su i protiv makedonskog MZT-a kojeg su na domaćem terenu svladali rezultatom 102:81. Treća je ovo pobjeda srpske momčadi u posljednja četiri kola i deseta ukupno koja ih drži u borbi za peto mjesto na ljestvici.

Momčad Branka Maksimovića bila je u prednosti gotovo cijelu utakmicu koju je prelomila u trećoj četvrtini. Na poluvremenu su vodili sa sedam razlike (44:37), ali su u prvih pet minuta nastavka potpuno izdominirali svoje protivnike, napravili seriju 9:0 i otišli na 16 koševa prednosti. Nije bilo previše šanse do kraja utakmice za momčad Ante Nazora koja je sada na omjeru od osam pobjeda i 15 poraza.

"Vrlo važna pobjeda s obzirom na to da smo s njom osigurali ostanak u regionalnoj ligi. Još su nam tri utakmice ostale do kraja u kojima ćemo odigrati što rasterećenije i pokušati namučiti protivnike. MZT igra jako dobro u posljednje vrijeme, bojao sam se kako ćemo izdržati u obrani, s obzirom na to da nam je ovo treća utakmica u šest dana, ali igrači su ispoštovali većinu toga. Bilo je crnih minuta, ali sve u svemu prezadovoljan sam kako smo izgledali.", rekao je trener FMP-a Branko Maksimović nakon utakmice.

Do pobjede ih je predvodio Isaiah Austin s 20 poena (4/5 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 3/3) za samo 16 minuta provedenih na parketu, dok je Dragan Apić dodao 17 koševa (8/12 za dva, slobodna bacanja 1/1) i devet skokova.

Najbolji je kod MZT-a bio Josh Scott s 26 poena (8/8 za dva, slobodna bacanja 10/12) i deset skokova.