Zadar ispustio pobjedu u Beogradu, Luković zabio za pobjedu Partizana

Petar Jenjić • petak, 24.02.2017.

U susretu 23. kola regionalne ABA lige košarkaši Zadra poraženi su nakon vrlo napete završnice na gostovanju kod Partizana 87:86 unatoč vrlo dobro odigranoj utakmici. Presudio im je Uroš Luković pet sekundi prije kraja susreta...

Dvoboj u Beogradu između Partizana i Zadra teže je od očekivanog pripao srpskoj momčadi koja je u konačnici slavila rezultatom 87:86 ubačajem Lukovića pet sekundi prije kraja i tako došla na treće mjesto prvenstvene ljestvice. S druge strane Zadar je na dnu ljestvice s tek sedam pobjeda i ima za čime žaliti jer je bio na pragu iznenađenja.

Zadar je jako dobro ušao u večerašnji susret, u serijama su pogađali Marinković, Barać i Ramljak, međutim domaćin se vrlo brzo vraća i na krilima Vrapca dolazi do preokreta (16:13). Diktirao je Partizan tempo utakmice u narednim minutama, nakon nove trice Birčevića došli su do +6 (21:15). Ipak, gosti tricom Baraća i polaganjem Brzoje na kraju prvih deset minuta smanjuju na 23:20.

Odlično je Naglićeva momčad pogađala šuteve za tricu u vrlo dobro odigranoj drugoj četvrtini, međutim u samoj završnici Partizan dolazi do preokreta i preko Robinsona i Majstorovića na poluvrijeme odlazi s poenom prednosti (43:42).

Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu i u trećoj četvrtini, ponovno je Zadar bolje igrao u uvodnim minutama, a beogradska momčad u završnim što se osjetilo i na rezultatu. Tricom Birčevića Partizan u posljednjih deset minuta dolazi do četiri poena prednosti (65:61).

Isti je igrač ponovno ubacio tricu u 32. minuti za, ovu utakmicu, visokih devet razlike (72:63), zatim i za odlazak na dvoznamenkastu prednost nekoliko minuta kasnije (77:67). Tricom Maja Kovačevića Zadar se spustio na samo dva poena zaostatka 32 sekunde prije kraja (85:83), na drugoj strani oba slobodna bacanja promašuje Robinson. Isti je igrač pogodio za vodstvo Zadra deset sekundi prije kraja, međutim Luković je u sljedećem napadu ostao potpuno sam i zakucao za pobjedu Partizana. Kovačević na drugoj strani u vrlo kratkom razdoblju nije bio precizan.

Do pobjede ih je predvodio Birčević s 26 poena, dok je Uroš Luković dodao 21 koš uz sedam skokova. Najbolji je kod Zadra bio Boris Barać s 27 koševa i sedam skokova, dok je Maj Kovačević dodao 16 poena.