Dario Dodić • subota, 25.02.2017.

Nogometaši Bayerna su na Allianz Areni zadali težak udarac HSV-u svladavši ih s ogromnih 8:0, Borussia Dortmund i RB Leipzig upisali su očekivane pobjede dok je Mainz iznenadio Bayer u Leverkusenu...

Nakon nekoliko neuvjerljivih predstava u prvenstvu nogometaši Bayerna uraganski su ušli u dvoboj s HSV-om, željni ostaviti slabe utakmice iza sebe. Tako je i bilo, na svojoj su Allianz Areni Bavarci slavili s više nego uvjerljivih 8:0 i tako izjednačili najteži poraz HSV-a u Bundesligi, koji im je nanio - Bayern.

Od prve je minute bilo vidljivo da domaći nogometaši s posebnim žarom ulaze u dvoboj s HSV-om, a vratar gostiju Adler mrežu je netaknutom sačuvao tek nešto više od 16 minuta, kada je golijadu otvorio Vidal na dodavanje Müllera. Na asistentu Mülleru gosti su napravili jedanaesterac, koji je u 24. minuti Robert Lewandowski pretvorio u 2:0 za Bavarce. Isti je igrač povisio na 3:0 u završnici prvog dijela.

U istom su ritmu domaći igrači nastavili i u drugom poluvremenu, Lewandowski je upotpunio hat-trick u 54. minuti, a dvije minute kasnije Alaba podiže na 5:0. Coman je dvama pogocima podigao na 7:0, konačnih 8:0 postavio je Robben u 87. minuti.

RB Leipzig je u Red Bull Areni iskoristio pogreške Kölnovih igrača i rezultatom 3:1 došao do nova tri boda. Nakon pogreške gostujućeg vratara Kesslera Timo Werner uposlio je Forsberga, koji već u petoj minuti dovodi domaćine u vodstvo. U 34. minuti bilo je 2:0 za Leipzig, nakon ubačaja s desne strane Maroh je poslao loptu u vlastitu mrežu.

Nadu gostima probudio je Osako pogotkom u 53. minuti, ali već desetak minuta kasnije nadu je ponovno ugasio Werner, poentiravši iz teškog kuta s desne strane za konačnih 3:1 Leipziga i održavanje zaostatka za Bayernom.

Borussia Dortmund pošteno se ispromašivala u gostima kod Freiburga, ali srećom po Tuchelove igrače ovog puta nije bilo ozbiljnijih posljedica, Borussia je slavila s uvjerljivih 3:0.

Poveli su gosti u 13. minuti, slobodnjak je izveo Guerreiro, loptu glavom u mrežu posprema Sokratis. Dvama golovima u drugom poluvremenu dobru je predstavu zaokružio Pierre-Emerick Aubameyang. U 55. zabija u praznu mrežu nakon sjajne akcije Reusa, 20 minuta prije kraja nesebični Durm ga poslužuje za konačnih 3:0.

Niz slabih rezultata Bayer Leverkusena nastavio se i protiv Mainza koji je na gostovanju u BayAreni slavio s 2:0. Sve je bilo gotovo već nakon desetak minuta. Prvo je u trećoj minuti nakon ubačaja iz kornera s desne strane Bell glavom doveo u vodstvo goste, a konačnih 2:0 postavio je asistent kod prvog pogotka Levin Öztunali izravnim pogotkom iz slobodnog udarca s gotovo 30 metara.

Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta za Bayer.

Augsburg je preokretom u gostima kod Darmstadta došao do važne pobjede kojom je prekinuo niz od dva poraza. Svi su golovi pali u drugom poluvremenu, a poveo je domaćin u 47. minuti, strijelac je bio Heller. U 55. minuti Verhaegh zabija za 1:1 iz najstrože kazne, a pobjedu gostima donosi Bobadilla pet minuta prije kraja susreta.

Antonio-Mirko Čolak dobio je priliku od prve minute u vršku Darmstadtovog napada, igru je napustio u 76. minuti.