MAXtv Prva liga, 22. kolo, 25.02.2017, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 490

Dario Dodić • subota, 25.02.2017.

Nakon domaćeg poraza od Rijeke nogometaši Osijeka izgubili su i u drugoj utakmici proljetnog dijela sezone, u 22. kolu MAXtv Prve lige svladala ih je Lokomotiva u Kranjčevićevoj s 2:0...

U najavi dvoboja s Lokomotivom trener Osijeka Zoran Zekić rekao je da se boji mladih i poletnih, tehničkih jakih igrača Lokomotive koji se igraju nogometa, a današnja predstava u Kranjčevićevoj pokazala je kako je strateg gostiju opravdano strahovao. Iako Lokomotiva nije impresionirala bila je bolja od indisponirane momčadi Osijeka i zasluženo upisala pobjedu, sedmu prvenstvenu.

Nakon poraza 2:3 od Rijeke u kojem su barem nešto pokazali, Osječani su danas dobrim dijelom dvoboja u Kranjčevićevoj bili nevidljivi, tek su u završnici u nekoliko navrata pokušali ugroziti domaćeg vratara Šempera, ali bilo je to premalo i prekasno.

U prvih pola sata Osijek nije niti jednom opucao na gol Lokomotive dok su domaći u nekoliko navrata prijetili Mikuliću, iako bez veće opasnosti po osječki gol. U 31. su minuti domaći nogometaši ipak poveli. Rožman na rubu vlastitog kaznenog prostora krade loptu gostima, Lokomotiva razvija brzu kontru, dugo je trajala kombinacija domaćih nogometaša, na kraju se činilo da su prokockali priliku kada je s desne strane ubacio Grezda i u sredini pronašao usamljenog Endrija Çekiçija, koji glavom dovodi Lokomotivu u vodstvo.

Bilo je to više-manje sve zanimljivo u prvom poluvremenu, u drugi dio ponovno bolje ulaze domaći nogometaši. U 61. minuti dobivaju sjajnu priliku za povećanje vodstva nakon dvije vezane pogreške Mile Škorića. Prvo se loše postavio prilikom namještanja zamke zaleđa, a zatim je rukom zaustavio loptu na putu prema mreži, sudac Ivan Bebek pokazuje na bijelu točku, Škorić dobiva drugu javnu opomenu i Osijek ostaje s igračem manje u polju.

Josip Ćorić izveo je najstrožu kaznu, nije to bio najbolji udarac, Mikulić čita stranu i brani, ali lopta se odbija do Ćorića koji iz drugog pokušaja glavom povećava vodstvo Lokomotive na 2:0.

Vrlo je brzo Ivan Šunjić poravnao snage na terenu zaradivši drugi žuti karton nakon starta na Mioču. Tek je tada zaigrala i gostujuća momčad, ali bilo je prekasno. U dva je navrata Osijek mogao do pogotka, oba je puta u prilici bio Josip Knežević. U 79. je minuti već matirao Šempera, ali na gol-liniji ukazao se Maksim Oluić i spriječio gol Osijeka.

Tri minute kasnije ponovno se u prilici našao Knežević, ovog puta nije dobro pucao, lopta odlazi pokraj gola. Osijek upisuje drugi poraz ove godine, Hajduk se odvojio na trećem mjestu i bježi im tri boda.