MAXtv Prva liga, 22. kolo, 26.02.2017, 15:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 4462

Branimir Korać • nedjelja, 26.02.2017.

Dinamo je upisao nova tri boda i tako ostao u utrci s Rijekom za naslov prvaka. Na gostovanju u Vinkovcima slavio je 2:1 pogocima Armina Hodžića. Domaćin je preko Zgrablića poravnao u završnici susreta, ali onda je dosuđen u najmanju ruku dvojbeni kazneni udarac koji je Hodžić pretvorio u pogodak za pobjedu u 90. minuti...

Matija Mišić
59'
4
Ivan Zgrablić
64'
21
Vlatko Šimunac
76'
Peter Pacult
21
(do 46')
24
(do 46')
Ivajlo Petev

Bitka Rijeke i Dinama za naslov prvaka se nastavlja, a Modri su uzeli sva tri boda u Vinkovcima i došli na tri boda zaostatka za Riječanima. Nije tako trebalo biti, Dinamo je u samom finišu susreta doslovno dobio kazneni udarac koji je dosudio sudac Batinić nakon pada Soudanija u 16 metara. Upitno je je li uopće bilo kontakta, a kamoli je li trebao biti dosuđen kazneni udarac.

Modri su tako uzeli ono što im je poklonjeno, da su ostali bez pobjede u Vinkovcima, Rijeka bi bila u dobitnoj situaciji i do kraja prvenstva Dinamu ne bi pomogle niti pobjede protiv Riječana, morao bi se pouzdati u neki kiks sa strane. No kako igraju ove dvije momčadi u ovom trenutku, izglednije je da će Dinamo negdje kiksati nego Rijeka.

Zagrepčani su odigrali još jednu skromnu utakmicu, dominirali su, imali posjed lopte na svojoj strani kao i više prilika, ali nisu imali nikakvu ideju kako probiti obranu domaćina. Ponovno je protok lopte bio spor, nije bilo kvalitetne igre iz drugog plana i Modri su djelovali prestatično.

U prvom dijelu gotovo 40 minuta Dinamo nije uspio stvoriti izglednu priliku, sve se svodilo na jalove pokušaje izvana, a onda je u 38. minuti Matković sjajnom obranom zadržao domaćina u egalu. Lopta je došla do Olma koji je bio sam na drugoj vratnici, lijepo ju je primirio, čak i nije loše pucao, ali Matković je sjajno obranio.

Koliko je Petev bio zadovoljan igrom prema naprijed, pokazuje da je na odmoru u svlačionici ostavio dvojicu igrača (Ćorića i Olma) te uveo Soudanija i Sammira, ali nije bilo posebne promjene u prvih gotovo pola sata drugog dijela. Ipak u 72. minuti Dinamo je poveo zahvaljujući vrhunskom potezu Armina Hodžića. Napadač Modrih primio je loptu u kaznenom prostoru okrenut leđima golu, izborio se za udarac, a onda snažno opalio u gornji kut.

U završnici susreta Cibalia je uspjela doći do poravnanja. Baša je ubacio nakon kornera, lopta je došla do zaboravljenog Ivana Zgrablića kojeg Dinamo obrana ostavlja samog, a ovaj zabija pokraj nemoćnog Livakovića.

Igrala se 87. minuta i činilo se da će Modri ostati bez pobjede, a onda je dvije minute kasnije Dinamo dobio kazneni udarac. Lopta je ubačena u prostor, na nju su išli Žderić i Soudani, Alžirac se bacio i Batinić je odmah pokazao na 11 metara. Dok su se zvižduci s tribina prolamali stadionom, Hodžić je pogodio za pobjedu.

Blijed nastup Dinama i tri boda za ostanak u utrci s Rijekom, ali Petev nikako ne može biti zadovoljan prikazanim.

• interreg27.02.2017. u 12:03
    Naravno da sudci grijese ali u 90 minuti suditi ovakav penal? Sudac stoji odlicno i vidi sve, igrac Dinama dolazi odostraga i sve da ima kontakta, a nema, onda se on sapleo na nogu protivnika. To nikako ne moze biti prekrsaj igraca Cibalije. Ako je to stvarno bila nenamjerna greska sudca onda... [više na forumu]
    interreg
  • Obrisan korisnik26.02.2017. u 19:52
    Kada si me već prozvao da ti odgovorim!Što se tiče ovoga penala vjerovatno ga nema i nije ni prvi ni zadnji koji je dosuđen.Što se tiče sudaca u Engleskoj sude na istoj razini kao i naši samo što su sve ugledna imena koja sude u Europi a naših nema nigdje.Vidim da će do kraja prvenstva biti super... [više na forumu]
  • vjesu26.02.2017. u 18:22
    Ovo nije ni p od penala. Ostavimo sad na stranu koji je klub koliko ostecen tijekom sezone, suci su do sada uglavnom debelo podbacili. Previse ociti gresaka i katastrofalni odluka. Sve dok se sudacka organizacija ne sredi nema ni kvalitetne lige.
    vjesu
  • narada10826.02.2017. u 18:18
    penal je bio cist ....cisti poklon. Traljav, nesportski pad inace najboljeg igraca Dinama, zrel za zuti karton, fuj! Razlog vise navijati za Rijeku. Sudac si osigurao 13. i 14. placu, ali sa takvima potezima ta gospoda si unistavaju karijeru na medunarodnom planu, ako im je to uopce interes.