Kovačević sa zvukom sirene donio pobjedu Zadru protiv Cibone

Petar Jenjić • srijeda, 01.03.2017.

U susretu 24. kola košarkaši Zadra upisali su vrlo vrijednu pobjedu na domaćem terenu protiv Cibone rezultatom 85:84. Koš za pobjedu postigao je Maj Kovačević u posljednjoj sekundi utakmice...

Poluprazan Višnjik, ispunjene Jazine, slika je Zadra u ovu srijedu poslijepodne. Tornado je odlučio svoju borbu za što pošteniji i transparentniji klub iskazati na ovaj način uz svesrdnu podršku prema igračima na parketu u derbiju protiv najvećeg rivala.

Domaćin je imao dosta problema tijekom utakmice, nakon doskoka se ozlijedio Jakov Vladović, nešto kasnije je udarac dobio Lovre Bašić pa je Zadar ovisio o Naglićevim rošadama i Frankeu koji do sada nije imao preveliku minutažu. Ni to nije poremetilo Zadra koji je napokon došao do pobjede u posljednjim trenucima, junak je bio Maj Kovačević koji je zabio za 85:84 i vrlo važne bodove za ostanak.

Gosti su bolje otvorili susret, nakon serije 9:0 poveli su s 12:4 i Naglić je bio prisiljen pozvati minutu odmora. Nakon dobro odigrane obrane čiji je primarni cilj bio zatvoriti Jakova Vladovića, dosta je lako Cibona dolazila do poena, četiri su im minute trebale da dođu do 18 i prve dvoznamenkaste prednosti na susretu (18:8) koševima Marina Rozića. Podigao je domaćin intenzitet, ubrzo povezao 12 poena i nakon polaganja Vladovića došao do prednosti 20:18. Razigravač Zadra se prilikom spomenutog polaganja ozlijedio i napustio igru. Na kraju prve četvrtine domaćin je imao tri poena prednosti (24:21).

Cibona bolje otvara drugu dionicu, poenima Marinellija i Slavice vraća prednost na svoju stranu i održava je narednih nekoliko minuta sve dok Boris Barać nije zabio tricu za novo vodstvo Zadrana u 15. minuti (32:31). Domaćin je na poluvrijeme odnio poen prednosti, vodio je 42:41.

Nakon relativno izjednačenih uvodnih minuta drugog dijela, Zadar je zaredao nekoliko slabijih napada, promašio otvorene šuteva i Cibona je kroz kontre dolazila do lakih koševa, serijom 8:0 vratila se na nešto osjetniju prednost (56:49). Na ulasku u posljednjih deset minuta Mulaomerovićeva je momčad imala minimalnu prednost (62:61).

I dalje je gostujuća momčad bila u dobitnoj situaciji, dodatno se razigrao Scottie Reynolds ubacivši osam poena, a nakon ubačaja Joksimovića došli su do sedam koševa prednosti (65:72), ali se domaćin vrlo brzo vratio u egal, došao i do vodstva poenima Baraća (73:72) koji je najzaslužniji što je Zadar ostao u igri. Tricaški neraspoložene momčadi zaredale su pet uzastopnih, tri je zabio Reynolds za Cibonu i kod Zadra po jednu Kovačević i Brzoja.

Na ulasku u posljednju minutu Krajina je smanjio na poen zaostatka (83:84). Imao je Zadar priliku i za vodstvo, ali je Barać slabo istrčao kontru i izgubio loptu. Žorić je na drugoj strani promašio čisti šut s poludistance, Ramljak je zatim kod Zadra promašio tricu, ali je priskočio Kovačević i iz vrlo teške situacije poentirao za pobjedu.

Najbolji je kod Zadra bio Boris Barać s 26 poena, devet skokova i četiri asistencije, dok je Ivan Marinković dodao 21 koš. Cibonu je predvodio Scottie Reynolds s 27 poena i devet asistencija.