Cedevita u završnici do pobjede protiv Karpoša

Petar Jenjić • petak, 24.02.2017.

U susretu 23. kola regionalne ABA lige Cedevita je na domaćem parketu bila bolja od makedonskog Karpoša rezultatom 81:77 i upisala vrlo važnu pobjedu u borbi za drugo mjesto uoči doigravanja.

Košarkaši Cedevite upisali su sedmu uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima i dodatno se približili durgoj poziciji uoči doigravanja u ABA ligi. Večeras ponovno nisu briljirali, ali su ipak slavili protiv makedonskog Karpoša rezultatom 81:77.

Dugo je trebalo Cedeviti da postigne prve poene na utakmici, gotovo četiri minute. Poentirao je Karlo Žganec i smanjio na 8:2. Gosti su igrali puno bolje i održavali prednost, u osmoj je minuti Mršić pozvao minutu odmora kada je makedonska momčad otišla na osam poena viška (17:9). Tricom Boatrighta domaćin na kraju prvih deset minuta smanjuje na šest koševa zaostatka (14:20).

Dobru je rolu za Cedevitu odigrao Katić, za šest minuta na terenu ubacio šest poena i donio svojoj momčadi prednost nakon polaganja (28:26) u 16. minuti susreta. Dominik Mavra je povezao dvije trice za gostujući sastav i zaključio prvo poluvrijeme u korist Karpoša, bilo je 39:36.

Nastavila je makedonska momčad s vrlo dobrom igrom i u nastavku susreta, novom tricom Mavre poveli su s osam razlike u 24. minuti (50:42). Ipak, u samoj završnici Vitamini se vraćaju u egal i nakon ubačaja Arapovića ponovno vodili uoči posljednjih deset minuta (61:59).

U vrlo tijesnoj završnici Cedevita je ipak uspjela doći do pobjede, Krušlin je tricom postavio konačnih 81:77 i potvrdio pobjedu zagrebačke momčadi.

Do pobjede ih je predvodio Miro Bilan s 14 poena i sedam skokova, dok su po deset dodali Filip Krušlin i Ryan Boatright.

Goste je predvodio Dragan Labović s 27 poena, dok je Dominik Mavra dodao 18 koševa, tri skoka i četiri asistencije.