Cibona rutinski odradila posao u Rijeci i nadigrala Kvarner

Branimir Korać • petak, 24.02.2017.

Kvarner nije mogao do iznenađenja u 18. kolu hrvatskog prvenstva, u Rijeci je ugostio Cibonu i upisao očekivani poraz 98:86.

Cibosi su nastavili pobjedničku seriju u hrvatskom prvenstvu, upisali su sedmu uzastopnu pobjedu u ovom natjecanju, odnosno 14. ukupno.

Damir Mulaomerović u ovom susretu nije uopće koristio Sulejmanovića, vrlo malo igrali su Šakić i Reynolds, a više od 20 minuta na parketu su proveli tek Marinelli, Marić, Bošnjak, Rozić i Gospić.

"Profesionalno smo odradili utakmicu. Niti u jednom trenutku rezultat nije dolazio u pitanje. Većinu utakmice smo dosta dobro reagirali pogotovo u obrani. U drugom poluvremenu smo se možda malo opustili. Drago mi je što smo uspjeli odmoriti glavne igrače te što smo dali priliku igračima koji u posljednje vrijeme imaju manju minutažu. U zadnje tri utakmice imamo tri pobjede. Ušli smo u pobjednički ciklus i sada mirno čekamo Zadar u srijedu", istaknuo je Mulaomerović za klupsku stranicu.

Dvoboj nije donio nikakvu neizvjesnost, Cibona se vrlo rano odvojila, otišla na dvoznamenkastu prednost i bez problema držala konce igre u svojim rukama.

Početkom druge dionice Kvarner je nakratko zaprijetio kada je smanjio na 27:25 tricom Pešuta nakon čega Cibona radi seriju 20:4 i rješava pitanje pobjednika.

Još pet minuta prije kraja bilo je plus 19 za goste da bi Kvarner u završnici uspio smanjiti zaostatak na konačnih minus 12.

U očekivanom slavlju Cibone istaknuli su se Andrija Ćorić sa 16 poena i šest skokova i Ante Gospić s 15 poena i šest skokova. Kod Kvarnera Mauro Veljačić ubacio je 20 poena uz pet skokova, a Dino Butorac 17 poena uz pet skokova.