Odlična utakmica Zadra za visoku pobjedu protiv Jollyja

Petar Jenjić • ponedjeljak, 27.02.2017.

Košarkaši Zadra su u susretu 18. kola A-1 lige bez većih problema nadigrali trenutno drugoplasirani Jolly rezultatom 84:72, iako su tijekom susreta vodili gotovo 40 razlike...

Treća je bila sreća, Aramis Naglić se od svoje prve utakmice pokazao kao pravo pojačanje na klupi Zadra koji otada igra u jako dobroj formi. Danas je u sklopu 18. kola A-1 lige ugostio šibenski Jolly, drugu momčad lige, i prije svega odlično odigranom drugom četvrtinom, došao do treće uzastopne pobjede rezultatom 84:72 i desete ukupno u ovom natjecanju. S druge strane, Jolly je pao na omjer 15-3.

Izjednačene prve minute utakmice nisu ponudile značajnije odvajanje obiju momčadi, vrijedi izdvojiti da je Zadar u dva navrata, nakon trica Ramljaka i Vladovića, vodio s pet razlike. U samoj završnici šibenska momčad dolazi do egala i prvu četvrtinu zaključuje zakucavanjem Papca za minimalno vodstvo (22:21).

Sjajnu je drugu četvrtinu odigrao Zadar i dobio je s nevjerojatnih 20 razlike (30:10), predvođen raspoloženim Majom Kovačevićem koji je sam ubacio deset poena. Raspoložen je bio i Kristijan Krajina, centar Zadra ubacio je osam poena u ovom periodu i polaganjem zaključio prvo poluvrijeme za +19 (51:32).

Da može i lošije, Jolly se pobrinuo u trećoj četvrtini jer im je više od sedam minuta trebalo da ubace prvi poen. Zadar je do tog trenutka ubacio 17 poena za ukupno 36 koševa prednosti (68:32) i do kraja susreta je bez većih održavao. Gosti su tek u posljednjih deset minuta uspjeli ublažiti poraz.

Do pobjede ih je predvodio Maj Kovačević s 22 poena (1/3 za dva, 6/11 za tricu, slobodna bacanja 2/4), dok je Kristijan Krajina dodao 12 koševa (5/8 za dva, slobodna bacanja 2/2).

Kod gostiju je Ivan Novačić zaključio susret s 19 poena (6/10 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i devet skokova.