Debakl Cedevite protiv Škrljeva, težak poraz Alkara od Gorice, Split slavio protiv Hermes Analitice

Petar Jenjić • subota, 25.02.2017.

Odigrane su tri utakmice A-1 košarkaške lige, Škrljevo je priredilo iznenađenje i kod kuće bilo bolja od Cedevite rezultatom 80:77, Split je teže od očekivanog slavio na gostovanju kod Hermes Analitice 76:69, dok je Gorica bez većih problema nadigrala Alkar 94:67...

Gorica - Alkar 94:67

Novu katastrofalnu utakmicu odigrali su košarkaši Alkara na gostovanju kod Gorice i upisali uvjerljiv poraz 94:67, kojim je Alkar ostao pri dnu i istaknuo se kao jedan od kandidata za ispadanje u niži rang, ako se nešto ne promijeni.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga, u kojem je Alkar bio u minimalnim zaostacima, Gorica podiže ritam i na kraju prve četvrtine dolazi do osam koševa prednosti (22:14). Ubrzo su domaćini došli do dvoznamenkaste prednosti, Sinjani su se uspjeli spustiti na -6, ali su vrlo brzo i potonuli. Na odmor je domaćin otišao s 12 razlike, rezultatom 44:32.

Gorica nastavlja gdje je stala i u nastavku, postepeno povećavajući prednost. Sredinom trećeg perioda trener gostiju Damir Milačić zaradio je isključenje nakon još jedne tehničke pa je Gorica vrlo brzo otišla na +26. Domaćin do kraja susreta nije imao prevelikih problema sustigavši i potrebnih 18 koševa prednosti, razliku kojom ih je Alkar pobijedio u prvom dijelu sezone.

Do pobjede ih je predvodio Ante Mašić s 26 poena (6/8 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 14/15), osam skokova i pet asistencija, dok je Javan Felix dodao 15 koševa (3/3 za dva, 3/6 za tricu).

Najbolji je kod Alkara bio Hrvoje Vučić s 25 koševa (9/18 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 4/6) i šest skokova.

Hermes Analitica - Split 69:76

Teže od očekivanog košarkaši Splita slavili su na gostovanju kod Hermes Analitice 76:69 čime su se vratili pobjedama i na vrh prvenstvene ljestvice. Zagrebačka se momčad podiže u formi kako sezona odmiče, ali večeras su ipak morali čestitati svojim protivnicima na pobjedi.

Nakon dobro odigrane prve četvrtine koju su dobili s deset razlike (21:11) košarkaši Splita malo posustaju i domaćin se vraća u egal. U drugom su poluvremenu došli i do vodstva (44:42), ali je to bilo kratkog vijeka. Vratili su se Žuti na nešto osjetnijih osam poena viška, međutim Hermes dolazi na samo minus dva (54:56), ima i napad za izjednačenje, ali ga ne realizira pa Split uzvraća tricom Rančića.

Vrlo su se brzo uključili Filipović i Dijan i iako su imali tek pet poena prednosti tri minute prije kraja (66:61) gosti su ponajviše zahvaljujući Kedži koji je u drugom poluvremenu ubacio 21 poen, zadržali prednost i došli do pobjede.

Mateo Kedžo je zaključio susret s 29 poena (9/12 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 8/9), dok je Goran Filipović dodao 11 koševa (2/3 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 1/2).

Najbolji je kod domaćina bio Stipe Krstanović s 24 poena (9/10 za dva, slobodna bacanja 6/8) i sedam skokova.

Škrljevo - Cedevita 80:77

Pravi debakl doživjela je momčad Cedevite na gostovanju kod Škrljeva. Iako im je u odnosu na jučerašnju utakmicu nedostajalo nekoliko igrača iz prve postave opravdanja za ovakav poraz nema. Zagrebačka je momčad izgubila rezultatom 80:77 čime je dodatno zakomplicirala situaciju uoči početka doigravanja.

Bolje su igrali Vitamini u prvoj četvrtini, nakon poena Muse imali osam koševa prednosti (13:21), međutim domaćin uzvraća s četiri poena Williamsa i smanjuje zaostatak na kraju prvih deset minuta. Škrljevo igra bolje u drugoj dionici, nakon trice Radunića dolazi do vodstva (28:27), dok na poluvrijeme odnosi lijepih šest razlike (40:34).

Nastavak susreta bio je vrlo izjednačen, nakon trice Bobana domaćin je minutu prije kraja imao +4 (78:74). Gosti preko Žganeca i Muse smanjuju na poen zaostatka, ali na tri razlike s linije slobodnih bacanja vraća Konjević (80:77). Pokušao je Musa donijeti svojoj momčadi produžetak, međutim promašio je šut za tricu.

Škrljevo je predvodio Brian Williams s 29 poena (8/12 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 7/8), sedam skokova i šest asistencija, dok je Davor Konjević dodao 13 koševa (1/4 za dva, 2/7 za tricu, slobodna bacanja 5/6).

Cedevitu je predvodio Rashad James s 26 poena (6/8 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 5/6), pet skokova i pet asistencija.