Zabok slavio u Trnskom nakon produžetka, Šibenik pobijedio u Osijeku

Petar Jenjić • nedjelja, 26.02.2017.

Odigrane su još dvije utakmice 18. kola A-1 lige, do pobjednika u obje smo došli u samoj završnici utakmica. Zabok je slavio nakon produžetka protiv Zagreba 118:114, dok je Šibenik slavio na gostovanju kod Vrijednosnica Osijek rezultatom 80:81...

Zagreb - Zabok 114:118

Vrlo efikasan dvoboj odigran je u Trnskom gdje je do pobjede protiv Zagreba došao Zabok. Gosti su slavili nakon produžetka rezultatom 118:114, u susretu u kojem smo vidjeli 26 postignutih trica i 61 izvedeno slobodno bacanje. Druga je ovo uzastopna pobjeda Zaboka koji je sada na omjeru 6-12, dok je Zagrebu ovo treći uzastopni poraz i trenutno se nalaze na osmom mjestu s po devet pobjeda i poraza.

Susret je za goste vrlo dobro otvorio Hrvoje Puljko i u četiri minute igre ubacio osam poena za +6 Zaboka (10:4). Prednost Zaboka je i dalje rasla, nakon poena Patrika Jambrovića zaključili su veliku seriju došavši na 15 koševa prednosti (19:4). Ipak, domaćin u završnici preko Pavla Marčinkovića smanjuje na 17:24. Gosti su održavali višak sve do samog kraja prvog poluvremena kada Ante Krapić donosi prednost zagrebačkoj momčadi (54:52).

U nastavku smo mogli gledati vrlo izjednačenu i borbenu košarku s obje strane, minutu prije kraja regularnog dijela rezultat je bio 101:101, Krapić je s linije slobodnih bacanja donio prednost domaćinima, ali na drugoj strani već u sljedećem napadu uzvraća Puljko. Obje su momčadi imale priliku za pobjedu, ali ih nisu iskoristile pa je utakmica otišla u produžetak. Dodatnih pet minuta u potpunosti je pripalo gostima koji su vodili od prvog do posljednjeg napada.

Zabok je predvodio sjajni Hrvoje Puljko s 36 poena (6/7 za dva, 6/13 za tricu, slobodna bacanja 6/8) i 11 skokova, dok je Imran Polutak dodao 21 poen (9/13 za dva, slobodna bacanja 3/5) i pet skokova.

Najučinkovitiji je kod Zagreba bio Luka Božić s 34 poena (3/11 za dva, 6/7 za tricu, slobodna bacanja 10/11), pet skokova i 13 asistencija, dok je Pavle Marčinković dodao 30 koševa (7/10 za dva, 4/9 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i sedam skokova.

Vrijednosnice Osijek - Šibenik 80:81

Do pete pobjede u posljednjih šest utakmica došli su košarkaši Šibenika koji su slavili na gostovanju kod Vrijednosnica Osijek rezultatom 81:80 kojom su došli do omjera od 14 pobjeda i četiri poraza, dok su Brokeri pali na 10-8. Zanimljiva utakmica prepuna preokreta i pogrešaka odlučena je tek u samoj završnici.

Nakon početnog ispitivanja snaga domaćin se polovicom prve četvrtine počeo odvajati, na poene Robinsona se tricom nadovezao Katura i donio Osječanima osam koševa prednosti (16:8). Nastavili su Brokeri s vrlo dobrim šutem za tricu, nakon ubačaja Mustapića poveli su prvi puta s dvoznamenkastom razlikom (22:11). Šibenčani se bude u završnici i smanjuju na prihvatljivijih -5 (22:27).

Imala je gostujuća momčad nekoliko prilika da dođe do vodstva, ili barem izjednačenja, ali su im napadi završavali napravljenim koracima ili krivim dodavanjem. Nakon još jedne pogreške uslijedila je trica Robinsona kojom je domaćin otišao na deset koševa prednosti (40:30).

Uspijevali su domaćini održavati prednost sve do 29. minute kada Šibenik tricom Ivanova dolazi do plus jedan (59:58). S istom su prednošću ušli i u posljednjih deset minuta (61:60) i imali nekoliko prilika da prelome utakmicu, međutim promašivali su otvorene šuteve. S druge strane Brokeri su jako puno griješili i gubili lopte u napadu.

Minutu prije kraja utakmica Katura zabija tricu za minimalni zaostatak osječke momčadi (77:78). Halilović radi prekršaj u napadu nad Šarcem, dok je na drugoj strani Mustapić promašio otvorenu tricu. Išli su Brokeri na brze prekršaje, precizan je s linije slobodnih bacanja bio Siriščević (77:80). Šarac je na drugoj strani promašio oba slobodna bacanja, Siriščević pogodio jedno slobodno bacanje i potvrdio pobjedu gostiju. Tricom Kature domaćin je tek uspio ublažiti poraz.

Kod Šibenika su po 19 poena ubacili Teo Petani (šest skokova), Miralem Halilović (12 skokova) i Ive Ivanov.

Najbolji je kod Osječana bio Jalen Robinson s 21 poenom (7/11 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 1/3) i 11 skokova.