2. HNL, 20. kolo, 03.03.2017, 15:00 h
Gorica
Gorica 3:2 Šibenik
Šibenik

Goričani preokretom otvorili drugi dio sezone, Šibenik ispustio dva gola prednosti

Mihaela Bradovski • petak, 03.03.2017.

Nakon dugačke stanke nastavljeno je natjecanje u Drugoj HNL gdje je odigran prvi susret drugog dijela sezone. U sklopu 20. kola Šibenik je gostovao u Velikoj Gorici i upisao poraz 3:2...

Hrvatski drugoligaši završili su zimski odmor i vratili se prvenstvenim obavezama. Drugi dio sezone otvaraju 20. kolom, a prvi susret u 2017. godini odigrali su Gorica i Šibenik.

Favorizirani domaćin stigao je do pobjede 3:2, a Šibenčani mogu žaliti jer su imali vodstvo 2:0, u sudačkoj nadoknadi i barem bod u rukama (2:2), ali im je presudio Sedlaček pogotkom u 95. minuti.

Gosti su poveli u 19. minuti pogotkom s 11 metara nakon što su domaći igrači rukom zaustavili loptu u kaznenom prostoru, a siguran realizator bio je Vukorepa.

20 minuta kasnije gosti dolaze i do drugog pogotka, ovaj put sve je napravio Collins koji je prvo pogodio vratnicu, a zatim odbijenu loptu poslao u mrežu.

Do odlaska na odmor Goričani su uspjeli smanjiti zaostatak, dosuđen je ovaj put kazneni udarac za domaćina koji je realizirao Tatar.

U drugom dijelu situacija se promijenila, domaćin je krenuo po poravnanje i do njega je stigao drugim golom vrlo dobrog Tatara u 72. minuti.

U 86. minuti gosti ostaju bez isključenog Rodina, a u petoj minuti sudačke nadoknade pobjedu domaćinu donio je Sedlaček koji je neposredno prije gola ušao u igru.