Druga momčad Dinama do tri boda, Henriquez nije zabio ni Sesvetama

Branimir Korać • nedjelja, 05.03.2017.

Nakon što su u petak Gorica i Šibenik otvorili drugi dio sezone u Drugoj HNL, u subotu je odigrano preostalih pet utakmica 20. kola...

Novigrad je odlično otvorio drugi dio sezone, na svom stadionu ugostio je Solin i upisao glatku pobjedu 3:0. Domaćin pojačan u zimskom prijelaznom roku i Manuelom Pamićem već u prvom dijelu postigao je dva pogotka te krenuo prema pobjedi. Oba pogotka postigao je David Žabec dok je na konačnih 3:0 povisio u početku drugog dijela Matija Čakarun.

Pogodaka nije bilo u Kranjčevićevoj gdje je Zagreb ugostio Hrvatski dragovoljac i ostao bez pobjede. Obje momčadi tako nastavljaju seriju utakmica bez pobjede i ne znaju za slavlje još tamo od listopada kada je Zagreb bio bolji od Lučkog s 4:0, a Hrvatski dragovoljac od Šibenika s 1:0.

Zanimljivo je bilo u Sesvetama gdje je istoimeni domaćin ugostio drugu momčad Dinama pojačanu između ostalih i Angelom Henriquezom. Dinamo je odnio pobjedu 3:2 nakon što su Sesvećani stigli do vodstva već u devetoj minuti pogotkom Luke Begonje. U drugom dijelu Modri su napravili preokret, zabijali su Vinko Soldo, Dario Špikić i Nikola Moro da bi u završnici susreta Tomislav Štrkalj postavio konačnih 3:2.

Iznenađenje se dogodilo u Imotskom gdje je istoimeni domaćin svladao vodeći Rudeš s 2:0 i tako pobjegao s posljednjeg mjesta. Furiozan ulazak u utakmicu odlučio je pobjednika, Tomislav Puljić zabio je u trećoj, a Martin Grubišić u sedmoj minuti nakon čega se gosti nisu oporavili.

Dugopolje je stiglo do vrijednih bodova na svom travnjaku protiv Lučkog. Gosti su pojačani ušli u drugi dio sezone kako bi izbjegli ispadanje iz lige, ali početak nije bio dobar. Mario Sačer i Hrvoje Plum doveli su domaćina u vodstvo 2:0 već nakon sat vremena igre dok je Denis Bajalica samo smanjio na konačnih 2:1.