Dominantni CSKA potpuno razbio Barcelonu

Petar Jenjić • petak, 03.03.2017.

U posljednjem susretu 24. kola Eurolige odigranom u Barceloni, katalonska je momčad upisala katastrofalan poraz od ruskog CSKA. Branitelj naslova dominirao je od prve do posljednje sekunde i u konačnici slavio rezultatom 85:61...

Branitelj naslova u Barcelonu je doputovao u želji da nastavi sa sjajnim igrama i pobjedama, kod ekipe koja igra s velikim oscilacijama tijekom ove sezone i nikako ne može spojiti nekoliko dobrih utakmica. Današnja je predstava bila daleko od dobre, ne upotrebljavajući teže epitete kojim bi opisali današnju nastup katalonske momčadi koja je u konačnici poražena s 24 razlike (85:61), iako je moglo biti i puno gore.

Prije nekoliko je dana Luis Enrique najavio odlazak s klupe nogometne momčadi Barcelone na kraju sezone, nešto bi se slično vjerojatno moglo i trebalo dogoditi i Georgiosu Bartzokasu koji nije opravdao ukazano povjerenje pa ne bi bilo iznenađenje da napusti mjesto glavnog trenera kluba.

Bio je ovo ujedno i dvoboj najboljeg i najlošijeg napada ove sezone što se vidjelo i u prve četiri minute utakmice. Raznovrsni je ruski napad poveo s 11:0, prve je poene domaćin postigao tek preko Tomića. Tko je god ušao u igru davao je svoj doprinos i na trenutke je bilo teško gledati omjer snaga na terenu. Sjajnu je prvu četvrtinu CSKA zaključio nevjerojatnim rezultatom 29:4.

Ništa se pretjerano nije promijenilo niti u drugoj četvrtini, očekivano se CSKA spustio u nižu brzinu i mirno održavao prednost. Jedini je raspoložen kod Barcelone bio Aleksandar Vezenkov koji je u osam minuta druge dionice ubacio 11 poena, nakon njegove trice se domaćin spustio ispod 20 koševa zaostatka (21:40). Poluvrijeme su zaključili ubacivši polovicu koševa svojih protivnika (24:48).

U nastavku susreta CSKA je rutinski održavao prednost, nije dopuštao svojim protivnicima da se približe i mirno priveo utakmicu prema kraju, do konačnih 85:61.

Do pobjede ih je predvodio Nando De Colo s 21 poenom (9/14 za dva, 1/2 za tricu), dok je Nikita Kurbanov dodao 12 koševa uz stopostotan učinak (5/5 za dva, slobodna bacanja 2/2).

Najučinkovitiji je kod Barcelone bio Aleksandar Vezenkov s 14 koševa (3/6 za dva, slobodna bacanja 5/6) i četiri skoka. Ante Tomić zaključio je susret s dva poena (1/4 za dva), četiri skoka i jednom asistencijom za 20 minuta provedenih na terenu.