Liga prvaka, skupina B, 14. kolo, 09.03.2017, 19:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 23:21 Celje Pivovarna L.
Celje Pivovarna L.

PPD Zagreb prokockao veliku prednost, ali izborio željeni rezultat, sve oči usmjerene prema Skoplju

Branimir Korać • četvrtak, 09.03.2017.

PPD Zagreb svladao je u posljednjem kolu Lige prvaka Celje s 23:21 i trenutno drži tu šestu poziciju koja vodi u osminu finala Lige prvaka. Za potvrdu prolaza trebat će pomoć Vardara koji igra u nedjelju protiv Kristianstada u Skoplju...

Nije moglo bez drame, a još sredinom drugog poluvremena izgledalo je da će ona biti izbjegnuta. Ipak na kraju PPD Zagreb je teškom mukom izborio pobjedu od dva razlike i tako došao do rezultata koji ga dovodi ispred Celjana.

S obzirom na stanje na ljestvici uoči ovog susreta, Zagreb je morao slaviti najmanje s dva gola razlike ukoliko primi manje od 28 pogodaka te s tri gola prednosti ako Celjani zabiju više. Celje je pak trebalo pobjedu za osiguravanje prolaza dok je čak i minimalan poraz ostavljao vrata otvorena.

Iako je upisao željenu pobjedu 23:21, Zagreb još uvijek nije siguran u prolaz, naime Kristianstad prijeti nakon što je slavio protiv Kielcea u prošlom kolu i Šveđani moraju upisati poraz u posljednjem kolu kod Vardara da bi Zagreb išao dalje. Već remi vodi dalje Kristianstad. Međutim i Vardaru je to važna utakmica jer pobjedom dolazi do prvog mjesta i izravnog plasmana u četvrtfinale.

Dvoboj protiv Celja počeo je s dosta nervoze, ulog je bio velik i rezultat 1:1 u devetoj minuti susreta pokazuje kako su momčadi ušle u utakmicu. Treba naglasiti kako nije bila zasluga vratara za takvo što već obostrane nervoze u napadu.

Domaćin je samo jednom tijekom cijelog susreta bio u zaostatku i to odmah na startu kada je Poteko doveo Celje u vodstvo, ostatak susreta protekao je u vodstvu Zagreba. Tri gola Mandalinića odvela su ga na 4:1, a u završnici prvog poluvremena bilo je do tada najviših plus četiri - 11:7.

U drugi dio Zagreb je ušao sjajno, odigrao je vrlo dobrih gotovo 15 minuta te je poveo s osam golova prednosti. Međutim onda je došlo do ogromnog pada, uslijedilo je vrlo loše razdoblje tijekom kojeg je Celje napravilo čak 7:0 i došlo na samo gol zaostatka.

Kod tih 21:20 teško da se netko nije prisjetio onog dvoboja za broncu između Hrvatske i Slovenije u Francuskoj, ali ovaj put Zagreb je se ipak uspio izvući. Mandalinić i Horvat vratili su ga na plus tri, Marguč je 70 sekundi prije kraja smanjio na 23:21 da bi domaćin do kraja susreta zadržao loptu i preskočio Celjane na ljestvici.

Po pet golova kod Zagreba postigli su Horvat, Mandalinić i Domagoj Pavlović, a Blaž Janc i Borut Mačkovšek kod gostiju su postigli po šest.