Odličan učinak Leona Radoševića u pobjedi Bamberga, neprepoznatljiv Perasovićev Anadolu Efes

Petar Jenjić • petak, 10.03.2017.

U susretu 25. kola Eurolige košarkaši Bamberga slavili su na gostovanju kod turskog Anadolu Efesa rezultatom 87:68. Jedan od boljih pojedinaca u pobjedi njemačke momčadi bio je Leon Radošević...

Vrlo slabo izdanje Perasovićevog Efesa nije mu moglo donijeti ništa drugo osim domaćeg poraza protiv Bamberga rezultatom 68:87. Prva im je ovo izgubljena utakmica nakon četiri uzastopne pobjede, sada su na omjeru 13-11 i na rubu doigravanja.

S druge strane odličnu je utakmicu odigrao Leon Radošević bio jedan od boljih pojedinaca u svojoj momčadi kojoj je ovo prvo slavlje nakon tri uzastopna poraza, drugo u posljednjih osam utakmica i sada je na omjeru od devet pobjeda i 16 poraza.

Njemačka je momčad igrala bolje u uvodnim minutama i držala prednost na svojoj strani sve dok Efes u sedmoj minuti nije preko Cedija Osmana napravio seriju 7:0 i došao do prvog vodstva u utakmici. Prvih su deset minuta zaključili poenima Derricka Browna i sa šest koševa viška (23:17).

Međutim, vrlo slabo otvaranje druge dionice koštalo je Efes boljeg rezultata u prvom poluvremenu. Bamberg je napravio seriju 16:0, a prvi poen je primio tek u petoj minuti preko Thomasa Heurtela. U cijeloj je drugoj četvrtini domaćin ubacio tek devet poena i na kraju prvog poluvremena imao dvoznamenkasti zaostatak (32:42).

Ubačajem Millera gosti su u 26. minuti došli do najvećih 15 razlike (54:39), Efes nije dobro izgledao, rano je ušao u bonus i u napadu je sve svodio na individualne akcije. Vrlo dobar je u drugom poluvremenu bio Leon Radošević koji je učinkovitu napadačku igru prenio iz prvog dijela. Tek su jedan promašaj u tim trenucima imali gosti u šutu za tricu iz osam pokušaja, ali su zato slobodna bacanja šutirali 1/6.

Na ulasku u posljednjih deset minuta Bamberg je imao 19 koševa prednosti (64:45) i iako su domaćini malo uspjeli podignuti agresivnost, do preokreta nisu uspjeli doći.

Do pobjede su ih s po 16 poena predvodili Nicolo Melli (6/8 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i Leon Radošević (8/9 za dva, slobodna bacanja 0/1) koji je dodao i pet skokova za samo 15 i pol minuta provedenih u igri.

Najbolji je kod Efesa bio Cedi Osman s 15 koševa (4/6 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 4/6) i sedam skokova.