Dario Dodić • subota, 11.03.2017.

Nogometaši Bayerna napravili su veliki korak prema novom naslovu prvaka. Na svojoj su Allianz Areni s uvjerljivih 3:0 svladali Eintracht Nike Kovača, dok su njihovi prvi pratitelji, RB Leipzig i Borussia Dortmund upisali poraze. Hoffenheim je u gostima kod Freiburga došao do boda zahvaljujući prekrasnom golu Andreja Kramarića...

Eintracht Nike Kovača nije zaslužio ovako težak poraz u gostima kod Bayerna na Allianz Areni. Dobar dio susreta njegova je momčad bila ravnopravna aktualnim prvacima, ali unatoč odličnoj igri zakazali su napadači. S realizacijom problema nisu imali domaći nogometaši, a posebno Robert Lewandowski.

Imaju na samom početku susreta Eintracht više od igre, posebno je raspoložen bio Ante Rebić, koji je pravio nered po lijevoj strani. U napadu je bio Branimir Hrgota, koji je i glavni razlog što Eintracht nije postigao niti gola.

Napadač hrvatskih korijena imao je fantastičnu priliku u 19. minuti, dobio je lijepu loptu, izbjegao zaleđe i izbio sam pred Neuera, predriblao je Bayernovog vratara i taman kad se spremao na pospremanje lopte u mrežu s leđa mu je uklizao Hummels i čisto odnio loptu.

Kazna je uslijedila krajem prvog dijela, praktički iz ničega Bayern dolazi do vodstva. Müller je poslužio Lewandowskog, Poljak lagano poentira za vodstvo Bayerna u 38. minuti. Da bi stvar bila još gora za šokirani Eintracht, tri minute poslije nakon sjajnog prodora Alabe za 2:0 zabija Costa.

Posebno je bolna spoznaja za Kovača što je u napadu ranije Rebić još jednom lijepo prošao po lijevoj strani, poslao odličan centaršut na drugu vratnicu, ali Hrgota kasni i šalje loptu pokraj gola.

Niti zaostatak od dva pogotka nije demotivirao goste, Rebić je imao sjajnu prigodu u 51. minuti doći do smanjenja vodstva Bayerna, lijepo je gađao gornji desni kut Neuerovog gola, ali zaustavila ga je greda. Minutu kasnije promašio je i Blum, takve propuste ponovno je kaznila domaća momčad.

U 55. minuti Bayern zabija za konačnih 3:0, lijepo se na desnoj strani za poziciju izborio Robben, šalje visoku loptu koja dolazi do snalažljivog Lewandowskog, koji zabija svoj 21. gol u prvenstvu i potvrdu uvjerljive pobjede Bavaraca.

Drugoplasirani RB Leipzig na domaćem je travnjaku iznenađujuće poražen od Wolfsburga, koji je čitav susret sjajno parirao favoriziranim domaćinima i zasluženo odnio sva tri boda iz Leipziga tako postavši tek drugi klub koji je Leipzigu nanio poraz na Red Bull Areni.

Pitanje pobjednika riješeno je već u devetoj minuti, brzu kontru povukli su gosti, lopta dolazi do Didavija na desnoj strani, koji nesebično daje za Marija Gomeza, njemački napadač ovakve prilike ne propušta, posprema loptu pod gredu za, ispostavilo se, veliku pobjedu Wolfsburga.

Hertha je na svom stadionu posve zasluženo s 2:1 svladala Borussiju Dortmund i tako prekinula niz od tri prvenstvene pobjede gostiju.

U utakmici u kojoj je moglo biti i dvostruko više golova Hertha je povela već u 11. minuti. Vedad Ibišević koristi pogrešku Gintera, krade mu loptu, a zatim ga "biciklom" prelazi i na lijevoj vratnici pronalazi usamljenog Kaloua, koji posprema loptu u praznu mrežu.

Tek u drugom poluvremenu Borussia se vraća u susret, raspoloženi Kagawa pronalazi dotad nevidljivog Aubameyanga, najbolji strijelac gostiju iz teške pozicije poentira za 1:1.

Veselje Borussije nije dugo trajalo, Plattenhardt u 71. minuti po tko zna koji put dokazuje da je briljantan izvođač slobodnih udaraca, s ruba kaznenog prostora silovito pogađa desne rašlje za slavlje Herthe.

Hoffenheim je u gostima kod Freiburga s obzirom na prikazanu igru zaslužio puno više od boda, a i taj bod moraju zahvaliti trenutku inspiracije Andreja Kramarića. Poveo je Freiburg u 56. minuti nakon jedanaesterca. Iako mu je udarac s 11 metara obranio vratar Hoffenheima Baumann, Philipp dobiva drugu šansu jer mu se lopta odbila u noge i lako zabija za vodstvo Freiburga.

Tek četiri minute trajalo je vodstvo domaće momčadi, u 60. minuti Kramarić prekrasnim golom donosi izjednačenje Hoffenheimu. Bio je okružen trojicom Freiburgovih igrača, izvlači se natrag na rub šesnaesterca i desnom nogom odapinje milimetarski precizan udarac koji skida paučinu s desnih rašlji domaćeg gola za konačnih 1:1.