Dario Dodić • subota, 18.03.2017.

Odigrano je pet subotnjih susreta 25. kola Bundeslige, RB Leipzig pozdravio se sa snovima o osvajanju prvenstva nakon što ih je s 3:0 svladao Werder, Hoffenheim je minimalnom pobjedom učvrstio poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, Köln je uz hat-trick Modestea svladao Herthu...

Iako je većini već neko vrijeme jasno, drugim uzastopnim porazom nogometaši RB Leipziga praktički su izgubili bitku za naslov prvaka, koja će, vrlo je izgledno, ponovno pripasti Bayernu. Bavarci imaju utakmicu manje i prednost od deset bodova, a s obzirom na trenutačnu formu teško je vjerovati da je mogu ispustiti.

U lovu na titulu Bayernu je neočekivano pomogao Werder, koji je u Bremenu s visokih 3:0 isprašio Leipzig. U prilično izjednačenom dvoboju domaći su nogometaši bili iznimno konkretni, sve iole dobre prilike pretvorili su u pogodak i na kraju slavili s možda preuvjerljivih 3:0.

Poveo je Werder nakon nešto više od pola sata igre, nakon što su slabo očistili gostujući braniči lopta je došla do Junuzovića, koji odapinje s 25 metara i pogađa za 1:0 tik uz lijevu vratnicu Leipzigovog gola.

U 59. minuti bilo je 2:0 za Werder, pravu haklersku akciju prodali su domaći nogometaši drugoplasiranoj momčadi Bundeslige, Junuzović nakon prekida gura na 12 metara za Grillitscha, koji lijevom nogom pogađa lijeve rašlje za veliko vodstvo domaćih.

Konačnih 3:0 postavio je Kainz u 90. minuti nakon brze kontre Werdera.

Bayer Leverkusen već četiri kola ne zna za pobjedu u prvenstvu, upisali su čak tri poraza i tek jedan remi. Danas su u gostima kod Hoffenheima poraženi s 1:0 u vrlo sadržajnoj utakmici u kojoj je moglo biti još golova s obje strane.

Bolje su prošli domaćini, koji su u sjajnoj poziciji u lovu na Ligu prvaka. Trenutno su četvrti, bježe pet bodova petoj Herthi koja je izgubila od Kölna, samo su bod iza treće Borussije Dortmund.

Trenutak susreta dogodio se u 62. minuti, najbolji strijelac domaće momčadi, Sandro Wagner, zabio je za 1:0 uz pomoć gostujućeg vratara Lena. Zuber je poslao prizemnu loptu s lijeve strane, Wagner u padu uputio udarac koji nije išao u okvir, ali lopta pogađa u nogu Lena i ulazi u mrežu za 250. domaći gol Hoffenheima u Bundesligi.

Imao je Bayer nekoliko sjajnih prilika za pogodak, a proklinjat će gosti Chicharita, koji je u sudačkoj nadoknadi iz lijepe pozicije pucao preko gola.

Andrej Kramarić bio je vrlo dobar kod domaće momčadi, odigrao je svih 90 minuta, dok je Tin Jedvaj poraz Bayera odgledao s klupe.

Hertha je po peti put zaredom započela susret s istom jedanaestoricom igrača, prvi se put to dogodilo berlinskoj momčadi nakon 1982. godine. Nije urodilo željenim efektom, Köln je na domaćem travnjaku slavio s 4:2 u dvoboju šeste i pete momčadi prvenstva.

Posebno je raspoložen u redovima domaćina bio Anthony Modeste, koji je u pobjedu Kölna ugradio tri gola.

Uraganski je susret otvorio domaćin, već u šestoj minuti poveli su prekrasnim golom Osaka s gotovo 25 metara. Na 2:0 povisio je Modeste u 35. minuti, a isti je igrač dvije minute kasnije podigao na 3:0.

Početkom nastavka gostima je nadu probudio Vedad Ibišević zatresavši mrežu iz jedanaesterca, no brzonogi Modeste u 63. minuti po drugi put bježi Herthinoj obrani i zabija svoj treći gol za 4:1. Konačnih 4:2 postavio je Brooks šest minuta kasnije.