Udinese
Udinese 4:1 Palermo
Palermo

Luka Medić • nedjelja, 19.03.2017.

U 29. kolu talijanske Serie A Udinese je na svojoj Dacia Areni ugostio Palermo. Domaći sastav slavio je protiv druge najlošije momčadi lige s uvjerljivih 4:1, a gosti su posljednjih 15-ak minuta odigrali s igračem manje...

Udinese nastavlja svoj dobar niz. Nakon krize u veljači, u ovom mjesecu odigrali su tri susreta i upisali dvije pobjede i jedan neriješen rezultat, te su se tako popeli na 12. mjesto u Seriji A. Palermo je pak sve bliže Seriji B, Empoli je sedam bodova ispred devet kola prije kraja, ali momčad sa Sicilije igra loše i teško će uhvatiti mjesto koje osigurava opstanak u najelitnijem razredu talijanskog nogometa.

Udinese je slavio s 4:1, iako su gosti poveli, domaćini su na kraju više nego uvjerljivo došli do sva tri boda. Ovaj susret obilježili su i hrvatski nogometaši, Josip Posavec sigurno gostovanje u Udinama neće pamtiti po dobrome, po loptu u mrežu morao je čak četiri puta. Kod prvog pogotka nije mogao ništa, kod posljednja dva nije imao sreće, prve pokušaje je obranio, ali odbijene lopte igrači Udinesea su pospremili u mrežu, dok je kod drugog pogotka za Udinese ipak mogao reagirati malo bolje. Za domaćine posljednjih pola sata odigrao je Stipe Perica, dok Andrija Balić nije ulazio za Udinese, susret je odgledao s klupe.

Susret su bolje gosti koji su poveli u 12. minuti susreta. Aleesami je preciznom loptom pronašao Sallaija u kaznenom prostoru Udinesea, koji baš onako napadački, špicem, šalje loptu pored vratara domaćih Scuffeta i doveo goste u vodstvo od 1:0.

Domaći sastav izjednačio je pred kraj prvog dijela. Samir je prošao po lijevoj strani i dodao u sredinu za Thereaua, koji se odlučuje za udarac s 20-ak metara. Posavec se ispružio koliko je god dug, ali loptu je prošla pored njega i ušla u mrežu za izjednačenje pred odlazak na odmor.

Pola sata prije kraja Posavec je ponovno kapitulirao, a Udinese je preokrenuo rezultat. Nakon jednog kornera nastala je gužva u kaznenom prostoru Palerma, nitko od gostujućih igrača nije očistio opasnost, Posavec je bio neodlučan, a sve to je najbolje iskoristio Zapata koji je loptu pospremio iza leđa hrvatskog vratara.

Osam minuta kasnije Udinese je povećao svoju prednost. Nakon sjajne akcije sam je u kaznenom prostoru ostao De Paul koji je tukao na vrata s malo manje od desetak metara, a Posavec je odlično izašao i obranio taj udarac. Na nesreću igrača Palerma lopta se odbila točno u noge De Paula koji je pored trojice gostujućih igrača pospremio loptu u praznu mrežu.

Konačni rezultat Udinese - Palermo 4:1, postavio je Jankto deset minuta prije kraja susreta. Domaćini su izveli jednu kontru, nakon nabačaja veliku priliku imao je Heurtaux koji je tukao glavom, ali Posavec ponovno briljira i brani taj udarac, no lopta se ponovno vraća igračima Udinesea, ovog puta Jankto postiže zgoditak pored Posavca koji nije imao vremena za još jednu intervenciju.

Gosti su susret završili s deset igrača, u 74. minuti izravni crveni karton dobio je Diamanti nakon što je laktom pokosio domaćeg nogometaša De Paula.

S novom pobjedom Udinese se vratio na 12. mjesto, u 29 susreta momčad sa sjevera Italije sakupila je 36 bodova. S druge pak strane na Siciliji nije toliko dobra situacija, Palermo je ostao na minus sedam od Empolija te je sve bliže Seriji B.