Ukić dvoznamenkast u visokom porazu AEK-a nakon dva produžetka

Petar Jenjić • nedjelja, 26.03.2017.

U pretposljednjem susretu 23. kola grčke košarkaške lige Panathinaikosu su trebala dva produžetka za pobjedu na gostovanju protiv AEK-a 106:87, za koji je Roko Ukić odigrao solidnu utakmicu...

Vrlo impresivno izgleda Panathinaikos u posljednjih nekoliko mjeseci. Momčad Xavija Pasquala je u posljednjih 16 utakmica upisala 14 pobjeda, do 15. su došli na gostovanju kod AEK-a, rezultatom 106:87 nakon dva produžetka, kojem je ovo šesti poraz ove sezone i trenutno se nalazi na trećem mjestu.

Domaćin je u posljednju četvrtinu ušao s pet poena prednosti, ali je ta razlika vrlo brzo anulirana pa je Panathinaikos preuzeo konce utakmice. Ipak, AEK je u posljednju minutu ušao s poenom prednosti zahvaljujući vrlo raspoloženom Donnieju McGrathu koji je ubacio dvije uzastopne trice (77:76). Rezultat je poravnao K.C. Rivers s linije slobodnih bacanja, a domaćin je imao dvije prilike za pobjedu. Međutim, McGrath i Roko Ukić nisu bili precizni pa je utakmica otišla u produžetke.

Slično kao i ranije, McGrath je novom tricom minutu i pol prije kraja donio AEK-u koš prednosti (83:82), na dva je razlike podebljao Dimitrios Mavroidis, ali sedam sekundi prije kraja Nick Calathes ubacuje loptu u koš i odvodi utakmicu u novih pet minuta (84:84). U drugom je produžetku igrao samo Panathinaikos koji je potpuno dominirao i u konačnici upisao vrlo visoku pobjedu, kada uzmemo u obzir da su igrana dva produžetka.

Do pobjede ih je predvodio Chris Singleton s 22 poena (4/9 za dva, 3/3 za tricu, slobodna bacanja 5/8) i 16 skokova, dok je Giannis Bourousis dodao 18 koševa (7/8 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i pet skokova.

Najefikasniji je kod domaćina bio Loukas Mavrokefalidis s 19 poena (4/7 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 8/10) i šest skokova. Roko Ukić je za 43 minute provedene na parketu ubacio 12 poena uz vrlo loš postotak šuta (3/7 za dva, 2/10 za tricu) uz tri skoka i dvije asistencije.