Premier liga, 30. kolo, 01.04.2017, 13:30 h, Liverpool, Anfield
3:1(2:1) Everton
Matthew Pennington 29'
Everton

Branimir Korać • subota, 01.04.2017.

Derbi liverpulskih susjeda završio je pobjedom domaćina na Anfieldu čime su Redsi nastavili seriju neporaženosti u dvobojima s Evertonom. Nakon pauze zbog ozljede na travnjaku je bio i hrvatski reprezentativac Dejan Lovren koji je odradio svih 90 minuta...

Divock Origi
57'
66
Trent Alexander-Arnold
73'
17
Ragnar Klavan
90'
Ener Valencia
66'
18
Gareth Barry
66'
11
Kevin Mirallas
82'
Ronald Koeman

Od 1999. godine Everton čeka na pobjedu na Anfieldu, a taj niz nastavljen je i u ovom dvoboju. Ozljedama osakaćeni gosti s nizom mladih igrača u prvih 11 nisu mogli do pobjede u jednom od najpoznatijih svjetskih derbija.

Ronald Koeman ostao je uoči ovog dvoboja bez Colemana, Funesa Morija, McCarthyja, od ranije su ozlijeđeni Bolasie i Schneiderlin, no problema je imao i Klopp koji je ostao bez Lallane, a već neko vrijeme nema niti Hendersona i Sturridgea.

Dobra vijest ipak je bio povratak Dejana Lovrena koji se oporavio od ozljede, a na travnjaku su bili i Coutinho i Firmino čiji je nastup bio pod malim upitnikom nakon južnoameričkih kvalifikacija, ali osposobljeni su za ovaj dvoboj.

Liverpool je imao sjajan ulazak u utakmicu i poveo je već u osmoj minuti. Sadio Mane odlučio je prošli derbi na Goodisonu, a ovdje je odmah na početku susreta nakon sjajnog prodora pogodio suprotni kut gola Roblesa. Mladi Pennington nije ga uspio zaustavio, a niti Robles nije bio najbolje postavljen.

Pennington je u svojem prvom ovosezonskom nastupu za Everton imao velikih problema i u 19. minuti upravo preko njega Coutinho je mogao povećati vodstvo. Sjajno ga je prevario, oslobodio se lakoćom, ali dobar pokušaj Brazilca s 13-14 metara obranio je Robles, a naknadno loptu s gol linije izbio Jagielka.

Mladi branič Evertona iskupio se u 29. minuti susreta. Everton je dobio korner nakon kojeg je Ashley Williams pobjegao Lovrenu i samo smirio loptu za Penningtona koji iz blizine zakucava loptu u mrežu.

Međutim kratko su gosti bili u rezultatskom egalu, u 31. minuti Coutinho je slomio obranu gostiju, prvo je pobjegao Gueyeu, a zatim se lakoćom oslobodio Penningtona i sjajno pogodio suprotni kut iskosa s 12-13 metara.

Dejan Lovren imao je puno sreće u 38. minuti kada je prošao bez teže ozljede nakon što je Ross Barkley grubo startao đonom na njegovu nogu, isprva je izgledalo jako zabrinjavajuće, ali Lovren je ipak nastavio s igrom. Mogao je Taylor tu bez problema pokazati i izravni crveni karton Barkleyju, uopće ne bi pogriješio.

Vrlo brzo u drugom poluvremenu Liverpool je ostao bez Manea koji je zaradio vrlo neugodnu ozljedu i to pomalo nesretno kada mu je noga ostala ispod tijela i čini se da su stradali ligamenti koljena.

Tek što je ušao u igru umjesto ozlijeđenog Manea, Divock Origi povisio je prednost Liverpoola. Coutinho ga je proigrao pred kaznenim prostorom, tim dodavanjem iz igre je ispao Ashley Williams, a Origi je dobrim udarcem s ruba kaznenog prostora svladao Roblesa.

Tu je susret definitivno riješen, do kraja dvoboja bilo je ponešto prilika na obje strane, međutim mreže se više nisu tresle i Liverpool je još jednom upisao pobjedu u Merseyside derbiju.

• Tko Gdje02.04.2017. u 00:41
    Gaženje sa leđa nije bilo namjerno i na usporenoj snimci se lijepo vidi da je odmah digao nogu čim je osjetio da je to ispod igrač. Zato se i Liverpoolovi igrači nisu bunili. Malo razumjevanja igre i objektivnosti ne bi ti nedostajalo. Barkley je trebao dobiti crveni jer je imao prekršaj za žuti... [više na forumu]
    Tko Gdje
  • LivFan01.04.2017. u 18:51
    prosli susret je barkley startao na hendersona, ne na lallanu... barem si to mogo provjerit prije...
    LivFan
  • Obrisan korisnik01.04.2017. u 17:15
    Stvarno je prljav igrač Barkley i prošli susret je tako startao na Lallanu i prošao bez crvenog a danas je isto napravio i Canu i Lovrenu.Što tek reći za gaženje Canu na leđa od strane Williamsa.Već dugo nisam vidio tako grubu i prljavu igru!Suci se naravno prave da ništa ne vide.