MAXtv Prva liga, 26. kolo, 01.04.2017, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 5116

Dario Dodić • subota, 01.04.2017.

U odličnom derbiju 26. kola MAXtv Prve lige Dinamo je na Maksimiru uz puno muke svladao Osijek. Vodili su gosti na poluvremenu, no na kraju zasluženo Dinamo odnosi sva tri boda...

Sjajnu partiju na Maksimiru pružili su Dinamo i Osijek, u pravom derbiju obje su momčadi ostavile dobar dojam, bez ikakvih repova i dvojbenih situacija, na kraju je uz puno muke Dinamo došao do sva tri boda. Mora se priznati, posve zasluženo.

Trener Dinama Ivajlo Petev u zadnji je tren bio primoran na igračku rošadu. Na zagrijavanju je Ante Ćorić ozlijedio gležanj pa je u posljednjem trenu priliku od prve minute dobio Mario Šitum.

Ćorićev izostanak nije se previše osjetio na terenu, Dinamov srednji red držao je loptu pod kontrolom, kreirali su lijepe prigode za svoje napadače, no dobar dio susreta glavobolju im je zadavao sjajni vratar Osijeka Marko Malenica.

Ako je uopće bilo dvojbi Malenica ih je predstavom protiv Dinama otklonio, mladi bi Osijekov vratar morao u nastavku prvenstva imati zabetonirano mjesto u početnih 11.

Slično s druge strane vrijedi za Alexandrua Matela, koji je bio prvo ime Modrih, kako u napadačkim tako i u obrambenim zadaćama.

Upravo je Matel imao prvu pravu priliku na utakmici. Igrala se šesta minuta, Hodžić je pokušao dribling između dvojice Osijekovih braniča, lopta je prošla, on ne, uzima je Matel i puca visoko, no pogodak sjajnom refleksnom reakcijom sprječava Malenica.

Nekoliko minuta kasnije nakon lijepe akcije domaćih igrača udarac je oprobao Hodžić, s nekih 25 metara šalje loptu malo pokraj gola. Pokazali su zube i gosti, u 12 su minuti ukrali loptu nekom u Dinamovoj obrani, povukli kontru, ali Mioč se odlučio za sebično rješenje, umjesto dodavanja bira udarac, lopta odlazi visoko preko gola.

Pet minuta kasnije poveo je Osijek. Slobodnjak je s desne strane izveo Josip Knežević, na petercu pronalazi usamljenog Matea Baraća, koji glavom matira Dominika Livakovića za 1:0 gostiju.

Do kraja poluvremena prijetio je Dinamo, nekoliko je puta udarac oprobao Soudani, kao i Hodžić. Najbliže su pogotku Modri došli u 36. minuti kada je odličan pokušaj glavom Soudanija uz puno muke Malenica skrenuo u vratnicu.

Na samom početku drugog dijela Dinamo dolazi do izjednačenja, uz puno sreće. Povratnu je loptu sa 16 metara vratio Hodžić, Domagoj Pavičić opalio je s nekih 25 metara, lopta je na putu pogodila nekog u bloku, promijenila smjer i prevarila nesretnog Malenicu.

Mogao je Hodžić već u 63. minuti dovesti Dinamo u vodstvo, slično kao i Soudani u prvom dijelu lijepo je pucao glavom, no Malenica ponovno uz pomoć vratnice zaustavlja pokušaj Modrih. U 84. minuti ni Malenica nije mogao ništa, po desnoj je strani prošao Matel, ubacio loptu na peterac Osijeka, usamljen u skoku bio je bivši igrač Osijeka Marko Lešković i prvim golom u dresu Dinama donio važna tri boda Modrima.

Nije slavio iz respekta prema bivšim suigračima, ali ostatku momčadi i Petevu pao je kamen sa srca jer nisu izgubili korak za vodećom Rijekom.