Blijedo izdanje Čilića i poraz od Ramos-Vinolasa

Petar Jenjić • petak, 21.04.2017.

Albert Ramos iskoristio je vrlo blijedo i neprepoznatljivo izdanje Marina Čilića i došao do najvećeg uspjeha u karijeri, polufinala Monte Carla. Slavio je u tri seta, 6:2, 6:7, 6:2...

Nakon dvije vrlo dobre predstave u prva dva susreta, Marinu Čiliću se otvorila velika prilika za prvo polufinale Monte Carla. Međutim, kako to često biva, u tri je seta poražen od Alberta Ramosa koji je nakon pobjede protiv Andyja Murraya došao do još jednog skalpa.

Ramos - Čilić

Asevi: 4 - 5
Dvostruke pogreške: 1 - 3
Postotak prvog servisa: 63% - 49%
Poeni na prvom servisu: 37/61 (61%) - 30/45 (67%)
Poeni na drugom servisu: 22/36 (61%) - 19/47 (40%)
Break lopte: 6/12 (50%) - 2/5 (40%)

Nije to bio briljantan nastup Čilića, mučio se većim dijelom meča, promašivao čiste lopte i dopuštao previše. Ipak, uz malo sreće se uspio dokopati do trećeg seta, imao break prednosti, ali je sve ispustio i u konačnici izgubio.

Nije to dobro izgledalo u prvom setu, u trećem gemu Ramos je iskoristio svoju drugu break loptu i oduzeo servis hrvatskom tenisaču koji u cijelom prvom setu nije uspio doći do prilike za obrat. Uz veliki broj neprisiljenih pogrešaka novi break Španjolca je bio neizbježan. Oduzeo je servis za vodstvo 5:2 i uz manje poteškoće kod servisa došao do prvog seta.

Izgledao je hrvatski tenisač nešto bolje u drugom setu, ali do ozbiljnijeg pomaka po pitanju rezultata nije došlo. Ramos je oduzeo servis za vodstvo 4:3 i vrlo brzo se našao na servisu za meč. Ipak, kada je trebalo Čilić je odigrao nekoliko dobrih poena i uspio poravnati na 5:5.

Set je došao do tie-breaka u kojem je hrvatski tenisač nastavio s vrlo slabom igrom i velikim poklonima. Ipak, uspio se vratiti, osvojiti četiri poena zaredom i nekako doći do seta.

Iako je oduzeo servis svom protivniku na početku trećeg seta, Čilić se vratio karakterističnim oscilacijama, izgubio je sve što je uspio spasiti i u konačnici upisao poraz.

ATP Monte Carlo, četvrtfinale:
Albert Ramos-Vinolas - Marin Čilić 6:2, 6:7 (5), 6:2

• interreg22.04.2017. u 12:00
    Pimplanje bez volje i zara koje sam ocekivao vec u prvom nastupu i bio ugodno iznendjen agresijom i udarcima.. Ajd drugi set se barem borio iako je i tu igrao lose. Ali gdje i kako nestanu preko noci ta agresivnost i udarci?