Rudeš do nove pobjede i zadržavanja prednosti na vrhu ljestvice

Branimir Korać • nedjelja, 23.04.2017.

Okončano je 29. kolo Druge HNL pobjedama Rudeša na svom travnjaku protiv Novigrada te Solina također na svom stadionu protiv Sesveta...

Rudeš je ponovno odmaknuo na vrhu ljestvice nakon što je s 2:0 na svom stadionu svladao Novigrad. U prvom stupnju licenciranja Rudešu nije odobrena prvoligaška licenca, ali Bišćanova momčad nije bila demoralizirana time i upisala je pobjedu protiv gostiju iz Istre.

Očekivan je to ishod, Rudeš igra dobro i jači je protivnik od Novigrada što je potvrdio i na travnjaku. Poveo je u 24. minuti pogotkom Marija Ćubela da bi Matko Babić još jednom pokazao potencijal u 62. minuti kada je povisio na 2:0 protiv plasmanom neopterećenih gostiju.

U drugom nedjeljnom dvoboju Solin je ugostio Sesvete i slavio s 1:0 te tako zadržao korak s drugoplasiranom Goricom i zaostaje za Rudešom četiri boda. S druge strane Sesvećani otpadaju iz svake priče o borbi za prvo mjesto.

Strijelac pogotka vrijednog tri boda bio je Ante Batarelo u 66. minuti.

• bećar24.04.2017. u 00:13
    Rudeš je rezultatski potvrdilo da je bolje, ali na terenu je Novigrad bio bolji, pogotovo u 2. poluvremenu kada je stisnuo Rudeš, kako bi izjednačili, tako da ovi nisu centra prešli. Kako je Novigrad primio prvi gol isto tako je greškom obrane pao i drugi gol u trenutcima najvećeg pritiska... [više na forumu]