MAXtv Prva liga, 30. kolo, 25.04.2017, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1613

Dario Dodić • utorak, 25.04.2017.

Nogometaši Slaven Belupa nakon gotovo devet godina došli su do pobjede protiv Dinama, u Koprivnici su pogotkom u sudačkoj nadoknadi srušili Dinamo i pogurali Rijeku bliže naslovu prvaka...

Crveni kartoni: -/-

Slaven Belupo: Marković, Purić, Musa, Katić, Christensen (od 78. Bogojević), Burić, Jovičić, Heber (od 72. Gregurina), Tadić (od 61. Arap), Melnjak, Barić

Dinamo: Livaković, Moro, Soudani, Ćorić, Hodžić (od 46. Olmo), Matel, Pavičić (od 46. Gojak), Schildenfeld, Stojanović, Lešković, Sammir (od 53. Guilherme)

Nakon Hajduka i Slaven Belupo došao je do sva tri boda protiv Dinama. Aktualni višestruki prvaci Hrvatske nisu više ni zaslužili u Koprivnici, iako su imali terensku inicijativu Modri nisu odigrali dobro, momčad Željka Kopića zasluženo je došla do pobjede, prve protiv Dinama nakon daleke 2008. godine, kada su u rujnu, također na svom stadionu, slavili s 2:0.

U pravom su trenutku proigrali Kopićevi puleni, kraj je travnja, a tek su protiv Dinama došli do prve pobjede u 2017. godini. Hrabro su domaćini igrali u vjetrovitoj Koprivnici, čak i kad je Dinamo izjednačio, pogotkom Bruna Bogojevića u sudačkoj su nadoknadi došli do pobjede 2:1.

Otvoreno su obje momčadi ušle u dvoboj na Gradskom stadionu u Koprivnici, nešto je konkretniji bio domaćin, ali vratari Marković i Livaković nisu imali previše posla. Josip Tadić jednom je testirao Dinamovog vratara, Livaković je dobro reagirao i sačuvao mrežu Modrih netaknutom.

No, u samoj završnici prvog dijela pokleknula je gostujuća obrana. Danas maestralni Nikola Katić krade na sredini terena loptu Pavičiću, dodaje je Heberu, koji s ruba kaznenog prostora lijepo zabija za vodstvo Slaven Belupa.

Pokušao se Pavičić iskupiti prije isteka prvih 45 minuta, ali njegov dobar udarac odlično brani Marković.

Nezadovoljni Ivajlo Petev odmah je na poluvremenu napravio dvije izmjene, u igru su umjesto Hodžića i Pavičića ušli Olmo i Gojak. Pogodio je bugarski stručnjak s Olmom, koji je u drugom poluvremenu bio najbolji pojedinac u gostujućem sastavu.

Prvu je pravu priliku u nastavku imao Slaven. Katić još jednom krade loptu Modrima, dodaje je Heberu, koji "prodaje bicikl" Nikoli Moru, ali finiš nije bio kao u prvom dijelu, slabo puca kraj gola.

Uzvratio je Olmo u idućem napadu, s 25 metara odlično je opalio, ali lopta odsjeda na gredi. Dinamo je preuzeo inicijativu i opsjedao domaći gol, ali nije uspijevao doći do izjednačenja. Prijetili su Modri u gužvi u kaznenom prostoru Slavena 20-ak minuta prije kraja, ali ponovno je odlično reagirao Katić i otklonio opasnost.

Domaća obrana ipak nije izdržala do kraja, Ante Ćorić lukavo je nadmudrio Markovića, iz slobodnog udarca s 25 metara svi su očekivali ubačaj, ali veznjak Dinama upućuje prizeman udarac pokraj živog zida, lopta se odbija od vratnice na noge Mora, koji donosi izjednačenje Dinamu.

Gosti su započeli viktoriju na Markovićev gol jer bod im i nije previše značio u borbi za naslov prvaka s Rijekom. Iako su domaći igrači pali sa snagom Modri su ostavljali puno prostora u obrani jer su s gotovo svim raspoloživim igračima išli po pobjedu. Takvu je rupu u Dinamovoj obrani iskoristio Slaven Belupo u drugoj minuti sudačke nadoknade, a dobar nos za izmjene pokazao je i domaći strateg Kopić, dvojac koji je sredinom drugog poluvremena ušao u igru presudio je Dinamu. Gregurina je povukao kontru i u prostor dodao za Bogojevića, koji prelazi Mora i matira Livakovića za veliku pobjedu Farmaceuta.