Jenisej ponovno bez Elegara i bez šanse, Himki metlom u polufinale

Branimir Korać • utorak, 09.05.2017.

Košarkaši Himkija s tri pobjede u tri susreta eliminirali su Jenisej i plasirali se u polufinale doigravanja. Nakon dvije pobjede na svom parketu, slavili su i u Krasnojarsku s 89:68...

Iznenađenja u polufinalnoj seriji između Jeniseja i Himkija nije bilo. Momčad iz Krasnojarska bez svojeg najboljeg igrača Franka Elegara u ovoj seriji nije imala šanse i Himki je s glatkih 3-0 prošao dalje.

Od početka susreta Himki je imao rezultat pod kontrolom, Aleksej Šved s osam poena odvojio ga je dosta rano da bi domaćin u završnici prve četvrtine uspio smanjiti na koš zaostatka.

Ipak do poluvremena Himki je otišao na dvoznamenkastu prednost te je u nastavku susreta samo povećavao razliku i na kraju slavio s uvjerljivih 89:68.

Šved je predvodio goste s 22 poena, a Marko Todorović dodao je 16 poena i devet skokova. Kod Jeniseja Anthony Hilliard ubacio je 17 poena, a dobitnik nagrade za najboljeg šestog igrača lige Suleiman Braimoh dodao je devet poena i pet skokova.