Premier liga, 37. kolo, 14.05.2017, 15:15 h
West Ham
West Ham 0:4 Liverpool
Liverpool

Petar Jenjić • nedjelja, 14.05.2017.

Nogometaši Liverpoola pregazili su Bilićev West Ham s visokih 4:0 i još uvijek drže mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Za potvrdu im treba pobjeda u posljednjem kolu protiv Middlesbrougha...

Bilićev West Ham je nakon što je indirektno izbacio Tottenham iz utrke za naslov, mogao slično napraviti i Liverpoolu kojem je u igri nastup u Ligi prvaka. Ipak, u svojoj namjeri nisu uspjeli, Redsi su slavili s visokih 4:0 i u posljednjem će kolu pokušati protiv novog-starog drugoligaša Middlesbrougha osigurati sudjelovanje u najelitnijem europskom natjecanju.

Bolje su izgledali Čekićari u uvodnim minutama i bili kudikamo bolja momčad. Nakon što je sjajnu akciju Sam Byram završio udarcem pored gola, Edimilson Fernandes je u 14. minuti sjajno opalio s dvadesetak metara, no Simon Mignolet je uspio obraniti i izbaciti u korner. Još su bliže pogotku bili Redsi nakon jednog kornera kada je Joel Matip pogodio gredu.

Gosti su podignuli tempo u nastavku poluvremena i izgledali nešto opasnije. Nakon jedne izgubljene lopte Phillipe Coutinho je sjajnom dugačkom loptom uposlio Daniela Sturridgea, Jose Fonte je zakasnio u stvaranju ofsajd-zamke, a napadač Liverpoola zaobišao Adriana i lagano poentirao.

Teško je povjerovati što je Andrew Ayew promašio u završnici poluvremena, igrač West Hama je dočekao loptu na tri metra od gola i pogodio stativu. Lopta mu se ponovno odbila, no situacija se ponovno razvila na isti način.

Vratar West Hama spasio je svoju momčad u dva navrata početkom drugog poluvremena, prvo je obranio udarac Divocka Origija, zatim i odličan pokušaj Georginija Wijnalduma s ruba kaznenog prostora. U 57. minuti Liverpool je podigao prednost, Wijnaldumov je sjajan volej završio na gredi, lopta se odbila do Coutinha koji s ruba kaznenog prostora matira Adriana. Da ne bi bilo nikakve dvojbe, isti je igrač ponovno zabio nekoliko minuta kasnije.

Potop Čekićara je zaključio Divock Origi u 76. minuti. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za gostujuću momčad.