Luka Medić • četvrtak, 25.05.2017.

U prvom dvoboju doigravanja za najviši rang francuskog nogometa Troyes je pred svojim navijačima slavio protiv Lorienta s 2:1. Domaćini su poveli sredinom prvog dijela, a gosti su do vrijednog gola u gostima stigli pred kraj susreta. Ipak Troyes je na kraju stigao do pobjede, pogotkom u sudačkoj nadoknadi...

Nakon što je prošlog vikenda pogotkom u sudačkoj nadoknadi Caen izjednačio protiv PSG-a u Parizu i s time poslao Lorient u dodatne kvalifikacije za opstanak u ligi, i u novoj utakmici nogometaši Lorienta doživjeli su šok na samom kraju susreta. Kao klub iz prve lige dobili su prednost igranja uzvratnog susreta na domaćem terenu, a na gostovanju kod trećeplasirane momčadi druge francuske lige Troyesa bili su bolji veći dio susreta, ali na kraju domaći sastav došao je do pobjede.

Prvi do vodstva stigli su domaćini u 37. minuti susreta. Grandsir je uputio loptu u kazneni prostor, a prvi do te lopte stigao je Nivet koji je s nekoliko metara pucao na vrata gostiju, ali Lecomte je to obranio. Ipak, srećom po domaće, lopta se odbila do nečuvanog Daribona koji je bez problema pospremio loptu u nebranjenu mrežu.

Napori gostiju urodili su plodom pred sam kraj susreta, u 82. minuti. Nakon jedne akcije Moukandjo je točnim dodavanjem uposlio Warisa koji je ušao u kazneni prostor domaćih i točnim udarcem s desetak metara poentirao je za zasluženo izjednačenje.

Na početku sudačke nadoknade Troyes je još jednom došao do prednosti. Nivet je kod prvog pogotka pokušao, bio neprecizan iz peterca, ali zato je za konačni rezultat zabio s malo manje od 20 metara. Nakon što je primio loptu stvorio si je prostor za udarac i loptu je poslao u donji desni kut Lecomteovih vrata.

Ovo je bilo samo prvih 90 minuta, u nedjelju se igra uzvratni susret, a Lorient će pred svojim navijačima tražiti pobjedu za opstanak.