Cagliari
Cagliari 2:1 Milan
Milan

Dario Dodić • nedjelja, 28.05.2017.

Nogometaši Cagliarija pobjedom su se protiv Milana oprostili od domaćih navijača u posljednjoj utakmici ove sezone Serie A...

Zanimljivu utakmicu u Cagliariju su odigrali istoimeni domaćin i Milan. Bila je to posljednja prvenstvena utakmica Cagliarija na stadionu Sant'Elia, iako ne i posljednja utakmica uopće. Od svog će se stadiona Cagliari oprostiti u humanitarnoj utakmici 1. lipnja koja će uključiti i neke legende kluba i Italije poput Claudija Ranierija, Luce Tonija i Sergia Pellissiera. Nakon toga stadion će se razmontirati dio po dio, na istom mjestu izgradit će se nova arena bez atletske staze.

Cagliari se od Sant'Elije oprostio na najbolji mogući način, pobjedom u posljednjim sekundama protiv Milana. Bila je to utakmica bogata prilikama s obje strane, na kraju su bolje prošli domaći nogometaši i tako zaključili sezonu Serie A s četiri uzastopne domaće pobjede, nije im to uspjelo od travnja 2013. godine.

Bila je to utakmica u kojoj se od Milana opraštao Keisuke Honda, s kapetanskom je trakom poveo goste i odigrao svih 90 minuta u porazu. Mario Pašalić susret je odgledao s Milanove klupe za pričuve.

Puno su bolje utakmicu otvorili domaćini, nakon što su Borriello i Ionita prokockali izgledne prilike nije uslijedila kazna, već pogodak Cagliarija. Igrala se 17. minuta, Borriello je iza leđa obrane Milana uposlio Joaa Pedra, koji lagano matira Donnarummu za vodstvo domaćina.

Nakon primljenog pogotka Milan je zaigrao bolje, ali ne i konkretnije. Priliku za izjednačenje gosti su dobili pola sata prije kraja, kada je sudac Abisso pokazao na bijelu točku nakon što je na rubu kaznenog prostora Ionita rukama zaustavio Palettu. Nije to bio najčišći jedanaesterac, činilo se da je Paletta možda bio izvan 16 metara, ali na sreću Cagliarija Bacca jedanaesterac nije realizirao. Točnije, u svom debiju obranio mu je udarac 19-godišnji Luca Crosta, igrač Milana na posudbi u Cagliariju. Posljednji vratar koji je u svojem debiju obranio jedanaesterac bio je Diego Lopez 2014. godine.

Desetak minuta kasnije Milan ponovno dobiva priliku iz najstrože kazne, mora se reći da ni ovaj jedanaesterac nije bio baš bez repova. Ovoga puta penal je izveo Lapadula i zabio za 1:1. Tri minute kasnije Paletta je zaradio drugi žuti karton i pocrvenio peti puta u sezoni, više od bilo kojeg drugog igrača u ligama petice.

Nakon isključenja Palette Cagliari je krenuo jurišati npo novi pogodak, ali domaći napadači nisu uspjeli nadmudriti Donnarummu. Sve do 93. minute, Joao Pedro pucao je iz slobodnjaka, odlično brani Donnarumma, na odbijancu je prvi bio, možda u nedozvoljenoj poziciji, Fabio Pisacane i zabio za pobjedu u posljednjem kolu Serie A.