Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.05.2017.

Posljednje kolo talijanskog prvenstva donosilo je odluku i o drugom mjestu, Roma je imala sve u svojim rukama i na kraju je to i iskoristila pobjedom protiv Genoe 3:2...

Roma nije propustila priliku osigurati drugo mjesto i nastup u skupini Lige prvaka. Pobjeda na Olimpicu protiv Genoe to je i osiguravala, a na kraju ju je ostvarila slaveći golom Diega Perottija u 90. minuti.

Veliko poslijepodne u Rimu, važan dvoboj, a ujedno i posljednji nastup Francesca Tottija koji se emotivno oprostio ulaskom u 54. minuti.

Genoa se nije previše zamarala Rominim željama, odigrala je dobru utakmicu i do same završnice pružala nadu Napoliju da bi mogao završiti kao drugoplasirani.

Već u trećoj minuti 16-godišnji Pietro Pellegri postigao je svoj prvi pogodak za seniorsku momčad Genoe da bi u desetoj minuti Edin Džeko poravnao na 1:1.

U 54. minuti Totti je zamijenio Mohamed Salah, a legendarni kapetan Rimljana ispraćen je nakon susreta ovacijama u mirovinu.

Roma je blizu tri boda došla u 74. minuti kada je Daniele De Rossi iz penala zabio za 2:1, ali pet minuta kasnije Genoa je poravnala preko Lazovića.

Vrijeme je curilo i Roma je tražila pogodak za pobjedu, a on je došao tek u 90. minuti kada Perotti pronalazi put do mreže i vodi Romu izravno u Ligu prvaka.

Napoli će tako kao trećeplasirani morati u kvalifikacije unatoč pobjedi 4:2 kod Sampdorije.

Mertens, Insigne i Hamšik doveli su Napoli do 3:0 prednosti, smanjio je Quagliarella da bi Callejon golom za 4:1 ubio nadu domaćinu u povratak. U završnici susreta Alvarez je samo smanjio na konačnih 4:2.

Budimir i Šimić kod Sampdorije nisu igrali, kao niti Strinić kod gostiju dok je Rog ušao u 67. minuti umjesto Zielinskog.