Gorica remizirala sa Solinom i ide u kvalifikacije za Prvu HNL

Branimir Korać • nedjelja, 28.05.2017.

Najzanimljiviji dvoboj posljednjeg kola Druge HNL odigran je u Velikoj Gorici gdje je gostovao Solin. Solinjanima je trebala pobjeda za drugo mjesto i ulazak u kvalifikacije protiv Cibalije, no Goričani su pogotkom u 88. minuti došli do boda...

Gorica je uspjela ostati neporažena na svom travnjaku i ide u dodatne kvalifikacije za ulazak u MAXtv Prvu ligu. U Velikoj Gorici gostovao je Solin u izravnoj borbi za drugo mjesto.

Solinjanima je išla na ruku samo pobjeda, ali i činjenica da su se Goričani neshvatljivo "čistili od kartona" i ostali bez šestorice igrača te nastupili oslabljeni. Imali su gosti i vodstvo do završnice susreta, ali nisu izdržali.

Poveo je Solin u 15. minuti kada je Perković iskoristio pogrešku Kahline i zabio za 1:0.

Tek u samoj završnici Gorica je uspjela doći do poravnanja preko Radoša, bilo je dvojbe je li lopta prešla gol liniju, a suci su pokazali na centar.

U svakom slučaju Gorica je došla do rezultata kojem se i nadala i na travnjaku izborila drugo mjesto i plasman u kvalifikacije gdje će 4. i 7. lipnja igrati protiv Cibalije.