Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.05.2017.

Okončana je talijanska sezona posljednjim utakmicama 38. kola. Iz lige ispada Empoli nakon poraza u Palermu, a na San Siru Inter je svladao Udinese s 5:2 uz pogotke Perišića i Brozovića dok je jednom strijelac za goste iz Udina bio Andrija Balić...

Dvoboj na San Siru za oproštaj od ove sezone nije imao poseban značaj. Ipak mogao bi to biti posljednji nastup Ivana Perišića u dresu Intera, a hrvatski reprezentativac pokazao je zašto ga želi "pola Europe".

Odigrao je Perišić sjajnu utakmicu, dva puta je asistirao, jednom zabio i predvodio Inter do pobjede. Čuvari su bili potpuno nemoćni te su gosti glatko poraženi najviše zaslugom lako moguće novog hrvatskog igrača u Premiershipu.

Za manje od 40 minuta Inter je stigao do uvjerljivog vodstva 3:0. Poveo je već u petoj minuti pogotkom Edera nakon ubačaja Santona da bi u 18. minuti domaćin došao i do drugog pogotka. Eder je ovaj put asistirao, ubacio loptu na peterac gdje Perišić s druge vratnice šalje loptu u mrežu.

U 36. minuti među strijelce upisao se i Brozović i to nakon povratne lopte Perišića s lijeve strane.

Nakon deset minuta igre u drugom dijelu domaćin dolazi i do četvrtog pogotka. Ponovno je Perišić bio asistent, ovaj put za Edera koji rutinski zabija za 4:0.

Neposredno nakon tog pogotka Perišić je napustio teren uz pljesak s tribina da bi 15 minuta prije kraja Udinese smanjio. Odbijena lopta došla je do Andrije Balića na rub kaznenog prostora, a mladi hrvatski reprezentativac krasnim udarcem pogađa ispod grede za smanjenje zaostatka.

Ubrzo je Inter došao do petog pogotka autogolom Angelle da bi u sudačkoj nadoknadi Duvan Zapata postavio konačnih 5:2.

Brozović i Balić odradili su cijelu utakmicu.

Crotone se spasio u posljednjem kolu pobjedom protiv Lazija 3:1. Jednim uhom domaćin je osluškivao što se događa u Palermu gdje je gostovao Empoli, no u svakom slučaju trebao je pobjedu za ostanak u ligi.

Nakon 20 minuta igre Crotone je bio u vodstvu 2:0 golovima Nalinija i Falcinellija da bi Lazio smanjio preko Immobilea iz kaznenog udarca, ali ubrzo ostao s igračem manje zbog isključenja Patrica.

S igračem više domaćin je u drugom dijelu nakon 15 minuta igre poveo s 3:1 pogotkom Nalinija i do kraja dvoboja sačuvao prednost. Ivan Vargić ostao je na klupi Lazija.

Empoli je pak poražen u Palermu i putuje u Serie B. Naime već otpisani Palermo svladao ga je s 2:1 čime je Crotone osvojio dva boda više i spasio se u posljednji trenutak.

Do posljednjih 15 minuta pogodaka nije bilo, a onda Ilija Nestorovski i Bruno Henrique odvode Palermo do 2:0. Rade Krunić smanjio je zaostatak, uslijedio je pritisak u posljednjim minutama susreta koji nije Empoliju donio novi pogodak i ostanak u ligi.

Fiorentina s Hrvatima na klupi (Kalinić, Badelj, Milić) odigrala je doma 2:2 protiv Pescare. Za goste je do 72. minute igrao Robert Murić, a igru je napustio pri vodstvu svoje momčadi 2:1 nakon što su pogotke postizali Caprari i Bahebeck. Fiorentini su bod donijeli Saponara i Vecino.

Najefikasniji susret odigran je u Torinu gdje je istoimeni domaćin s 5:3 svladao Sassuolo. Potpuno otvoren dvoboj za kraj sezone nije imao poseban rezultatski značaj, a efikasniji su bili domaćini.

Strijelci za pobjednika bili su Boye, Baselli, De Silvestri, Falque i Belotti dok je hattrick za Sassuolo postigao Defrel.