Favoriti uglavnom bez problema do prolaza, Federer i Đoković tek set i pol na terenu

Branimir Korać • srijeda, 05.07.2017.

Nekih većih iznenađenja i ispadanja glavnih favorita drugog dana Wimbledona nije bilo. Organizatore je poslužilo i vrijeme tako da je odrađen kompletan predviđeni program...

Miloš Raonić nastavio je seriju pobjeda u prvom kolu Wimbledona, slavio je i ove godine na otvaranju i to protiv Jan-Lennarda Struffa sa 7:6, 6:2, 7:6. Prošle godine igrao je finale i brani veliki broj bodova stoga si ne smije dopustiti nikakav kiks. Struff je dva seta dovukao do tie-breaka, no u oba je bio prekratak. Za razliku od Raonića, Struff je u negativnom nizu i upravo je upisao deveti uzastopni poraz na Grand Slam turnirima.

Novak Đoković bio je na terenu samo 40 minuta prije nego je prošao u drugo kolo. Protivnik mu je bio Martin Kližan koji je bio prisiljen predati meč kod rezultata 6:3, 2:0 za Đokovića zbog ozljede lijeve noge. Drugi nositelj ne bi smio imati problema niti u drugom kolu kada igra protiv Adama Pavlašeka.

"Užitak je ponovno biti na središnjem terenu u katedrali tenisa otkud nosim lijepe uspomene. Nikada nije lijepo pobijediti na ovaj način, no bio sam koncentriran samo na svoju igru. Dobro sam servirao, ali nisam posebno zadovoljan svojim reternom", istaknuo je Đoković.

Roger Federer stigao je do 85. pobjede u Wimbledonu čime je prestigao Jimmyja Connorsa s kojim je dijelio prvo mjesto. Federer je ujedno i prešao brojku od 10000 as servisa na ovom turniru i jedini je uz Gorana Ivaniševića i Ivu Karlovića prešao tu granicu. Federer je do tog dosega došao svladavši Aleksandera Dolgopolova koji mu je predao meč u drugom setu zbog ozljede desnog gležnja.

Nad mogućnostima Dominica Thiema u Wimbledonu nadvila se sumnja zbog neuvjerljivih nastupa Austrijanca na zemljanim turnirima. Ipak ovdje je odlično krenuo, lakoćom je svladao Vaseka Pospisila u tri seta. Slijedi mu dvoboj protiv Gillesa Simona gdje će biti na većim iskušenjima.

"Bio je to dobar nastup iako neke stvari mogu popraviti. Servis je bio solidan, retern također i imao sam dobru snagu udaraca u razmjenama. Trava je posve drugačija od svih podloga, no napravit ću sve da dođem do trećeg kola", kaže Thiem.

Kod tenisačica neočekivani poraz upisala je Anastasija Pavljučenkova koja je u tri seta poražena od Arine Rodionove. Pavljučenkova je u drugom setu propustila čak sedam meč lopti, Kod 6:5 imala je 15:40, u 13. igri 6:4 i ništa nije realizirala te je na kraju poražena s 9:7 u trećem setu.

Prva nositeljica Angelique Kerber prošla je u drugo kolo pobjedom u dva seta protiv Irine Falconi. Kerber je dominirala unatoč lošijoj formi u posljednje vrijeme te tako krenula u obranu finala, ali i prvog mjesta na WTA ljestvici.

"Puno uspomena došlo je prilikom izlaska na teren, ovaj središnji stadion najbolje je mjesto za igrati tenis. Uvijek je teško igrati prvo kolo na Grand Slamu, posebno nakon što sam ispala u prvom kolu Pariza. Razmišljala sam poen po poen i tijekom cijelog meča pokušavala pronaći pravi ritam."

Lagano zagrijavanje odradila je Karolina Pliškova koja je u dva seta slavila protiv Evgenije Rodine. Pliškova je upisala 35 winnera i devet aseva te Rodina nije imala odgovor na njezinu igru. Čehinju u sljedećem kolu čeka na travi opasnija Magdalena Rybarikova.

"Magdalena može biti jako opasna, posebno na ovoj podlozi. Dobro servisa, igra dobro na mreži i sposobna je u nizovima slati puno sliceva i dropshotova", ističe Pliškova.

Caroline Wozniacki trebala je tri seta za prolaz u sljedeću rundu u meču protiv Timee Babos. Nije imala lagan posao, Mađarica je uzela drugi set sa 6:4 i bila u naletu, ali Wozniacki je u pravo vrijeme podigla igru i u trećem setu dovršila posao.

"Nastavila sam se boriti iako sam odmah u prvom gemu trećeg seta izgubila servis. Uspjela sam pronaći pravi ritam i dovršiti dvoboj. Osjećam da sam u dobroj formi iako je prvo kolo uvijek neugodno."

Wimbledon, prvo kolo, tenisači:
Steve Darcis (Belgija) - Ričardas Berankis (Litva) 4:6, 6:3, 2:6, 6:4, 6:3
Adam Pavlašek (Češka) - Ernesto Escobedo (SAD) 6:7(7), 6:1, 6:3, 6:1
Kyle Edmund (Velika Britanija) - Alexander Ward (Velika Britanija) 4:6, 6:3, 6:2, 6:1
David Ferrer (Španjolska) - Richard Gasquet (Francuska, 22) 6:3, 6:4, 5:7, 6:2
Ernests Gulbis (Latvija) - Victor Estrella (Dominikanska Republika) 6:1, 6:1, 6:2
Mihail Kukuškin (Kazahstan) - Taro Daniel (Japan) 4:6, 6:4, 7:6(4), 6:2
Mihail Južnji (Rusija) - Nicolas Mahut (Francuska) 6:2, 7:5, 6:4
Mischa Zverev (Njemačka, 27) - Bernard Tomić (Australija) 6:4, 6:3, 6:4
Juan Martin del Potro (Argentina, 29) - Thanasi Kokkinakis (Australija) 6:3, 3:6, 7:6(2), 6:4
Miloš Raonić (Kanada, 6) - Jan-Lennard Struff (Njemačka) 7:6(5), 6:2, 7:6(4)
Albert Ramos (Španjolska, 25) - Jordan Thompson (Australija) 6:4, 6:4, 7:6(4)
Andrej Rubljev (Rusija) - Stefano Travaglia (Italija) 6:7(3), 6:3, 7:5, 1:6, 7:5
Gael Monfils (Francuska, 15) - Daniel Brands (Njemačka) 6:3, 7:5, 6:4
Radu Albot (Moldavija) - Facundo Bagnis (Argentina) 4:6, 6:4, 7:6(9), 7:6(3)
Dušan Lajović (Srbija) - Stefanos Tsitsipas (Grčka) 6:4, 6:4, 6:4
Roger Federer (Švicarska, 3) - Aleksandr Dolgopolov (Ukrajina) 6:3, 3:0 predaja Dolgopolova
John Isner (SAD, 23) - Taylor Fritz (SAD) 6:4, 7:6(3), 6:3
Adrian Mannarino (Francuska) - Feliciano Lopez (Španjolska, 19) 5:7, 6:1, 6:1, 4:3 predaja Lopeza
Jared Donaldson (SAD) - Janko Tipsarević (Srbija) 5:0 predaja Tipsarevića

Wimbledon, prvo kolo, tenisačice:
Coco Vandeweghe (SAD, 24) - Mona Barthel (Njemačka) 7:5, 6:2
Sorana Cirstea (Rumunjska) - Kiki Bertens (Nizozemska, 23) 7:6(4), 7:5
Bethanie Mattek-Sands (SAD) - Magda Linette (Poljska) 1:6, 6:2, 6:3
Tatjana Maria (Njemačka) - Anastasia Potapova (Rusija) 6:3, 2:2 predaja Potapove
Magdalena Rybarikova (Slovačka) - Monica Niculescu (Rumunjska) 6:4, 6:1
Arina Rodionova (Australija) - Anastasija Pavljučenkova (Rusija, 16) 3:6, 7:6(6), 9:7
Angelique Kerber (Njemačka, 1) - Irina Falconi (SAD) 6:4, 6:4
Kirsten Flipkens (Belgija) - Misaki Doi (Japan) 6:4, 6:3
Viktorija Golubić (Švicarska) - Shuai Zhang (Kina, 30) 6:3, 6:7(2), 6:1
Varvara Lepchenko (SAD) - Lauren Davis (SAD, 28) 6:4, 7:5
Garbine Muguruza (Španjolska, 14) - Ekaterina Aleksandrova (Rusija) 6:2, 6:4
Zarina Diyas (Kazahstan) - Xin-Yun Han (Kina) 6:3, 6:4
Denisa Allertova (Češka) - Risa Ozaki (Japan) 7:6(5), 2:6, 6:3
Christina McHale (SAD) - Katie Boulter (Velika Britanija) 3:6, 7:5, 6:3