Hrvatska do druge pobjede u Kini, Njemačka slomljena u posljednjoj četvrtini

Petar Jenjić • četvrtak, 20.07.2017.

Hrvatska reprezentacija došla je i do druge pobjede na Turniru Borislava Stankovića. Nakon pobjede protiv domaćina Kine, izabranici Ace Petrović svladali su njemačku B reprezentaciju 83:77 zahvaljujući dobroj igri u posljednjoj četvrtini...

Košarkaška reprezentacija pobjedom je zaključila i drugu utakmicu na Turniru Borislava Stankovića. U dvoboju protiv njemačke B reprezentacije slavila je rezultatom 83:77. Utakmica protiv Egipta, koja se igra u petak s početkom u 10 sati po hrvatskom vremenu, prilika je osigurati prvo mjesto u skupini.

Današnja utakmica ponudila je još neke odgovore. Kockice se polako slažu i već se može nazrijeti koja će se četvorica igrača priključiti ostatku reprezentacije na pripremama za Eurobasket.

Izabranici Ace Petrovića nisu često vodili tijekom utakmice, a u posljednju četvrtinu ušli su sa sedam poena minusa (61:54). Ipak, polovicom posljednje dionice Hrvatska preuzima vodstvo (75:74) i dobrom igrom do kraja utakmice ga uspijeva i zadržati.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Dominik Mavra s 23 poena (4/5 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 9/11) i sedam asistencija, Ivan Buva je dodao 21 koš (6/10 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 9/12).

Najbolji je kod Njemačke bio Robin Amaize s 14 koševa (1/1 za dva, 4/6 za tricu, slobodna bacanja 0/1).