Hrvatski Telekom Prva liga, 2. kolo, 21.07.2017, 20:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Dario Bel, Dejan Berger, Marjan Tomas
Ante Ćorić 71'
4:0(3:0) Cibalia
Cibalia

Marjan Kreševac • petak, 21.07.2017.

Dinamo je bez većih problema riješio problem zvan Cibalia i upisao novu pobjedu na otvaranju drugog kola Hrvatski Telekom Prve lige...

Ivan Brkić*
30'
93
Špiro Peričić
46'
9
Marko Dabro
63'
Mladen Bartolović

Od prvog sučevog zvižduka Dinamo je krenuo silovito, odlučan da što je prije moguće riješi pitanje pobjednika. Imali su Modri priliku za vodstvo već u trećoj minuti susreta, Sigali je dijagonalnom loptom pronašao Fernandesa na lijevom krilu, a Čileanac je sjajnom loptom pronašao Gojaka u kaznenom prostoru. Nažalost po malobrojne kibice, Gojak nije dobro reagirao, a u nastavku akcije Soudani je pucao tik uz lijevu vratnicu.

Pritiskali su domaći i bilo je samo pitanje vremena kada će Šubarić po loptu u mrežu. Dogodilo se to u 11. minuti iz kaznenog udarca. Šubarić je srušio Soudanija, a s bijele točke precizan je bio Hodžić. Šubarić se kleo da nije dodirnuo zagrebačkog napadača, a nakon nekoliko pregleda navedene situacije kazneni udarac je definitivno dvojben.

No da se ne vuku neki repovi nakon spornog kaznenog udarca već u drugom kolu pobrinuo se povratnik na Maksimir, Junior Fernandes. Soudani je ukrao loptu na sredini terena i sjajno u dubini pronašao utrčalog Fernandesa koji preciznim udarcem šalje loptu u desni kut za 2:0. Da Fernandes nije zaboravio igrati nogomet dokazao je i asistencijom u 44. minuti susreta kada je jednom loptom izbacio čitavu obranu gostiju, Gojak se sjurio sam prema golmanu i tek iz drugog pokušaja uspio asistirati Hodžiću koji glavom šalje loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu nastavila se ista priča, posjed lopte i igra bili su na strani domaćih nogometaša dok su se gosti s Bosuta uglavnom orijentirali na obranu s osnovnom idejom vodiljom da prime što manje pogodaka. U tome su djelomično i uspjeli, primili su tek jedan pogodak u nastavku. Autor istog u 71. minuti bio je Ćorić. Lijepa dijagonalna lopta Antolića na lijevu stranu za Gojaka koji asistira za utrčalog Ćorića i visoko vodstvo od 4:0 što je na kraju bio i konačni rezultat utakmice.