Hrvatski Telekom Prva liga, 2. kolo, 23.07.2017, 19:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Mario Zebec, Bojan Zobenica, Robi Kezele
Savvas Gentsoglou 14'
Nikola Vlašić 21'
Hajduk

Petar Jenjić • nedjelja, 23.07.2017.

Dvoboj Intera i Hajduka u Zaprešiću završio je remijem 2:2, iako se tako nije činilo nakon prvog poluvremena. Gosti su potpuno dominirali i imali dva pogotka prednosti, ali u nastavku su potpuno stali, Inter je u kratkom razdoblju došao do izjednačenja i u konačnici osvojio bod...

Marko Ćosić
46'
14
Tin Vukmanić
46'
7
Igor Postonjski
84'
Samir Toplak
21
(do 71')

Joan Carrillo

Dominantni Hajduk iz prvog poluvremena potpuno je nadigrao Inter koji gotovo da nije prešao na suparničku polovicu. Splićani su imali dva pogotka prednosti, ali domaćin se budi u nastavku, radi dvije promjene i uz malo sreće i grešku protivničke obrane dolazi do remija.

Gosti su u drugom poluvremenu, izuzevši dvije prilike, potpuno nestali s terena, a s dominacijom i prednost. Inter je iskoristio ponuđeno, iako je u završnim minutama čak mogao i do potpunog preokreta.

Hajduk se od samog početka postavio kao favorit i došao do prigoda za pogodak. U 3. minuti je Krševan Santini refleksnom obranom skinuo udarac glavom Tomislava Mazalovića koji je gotovo skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Minutu kasnije pokušao je Josip Juranović s dvadesetak metara, ali ravno u vratara Intera.

Bilo je samo pitanje kada će gosti postići pogodak. Raspoloženi Nikola Vlašić stvarao je jako puno problema Interovoj obrani, u 14. minuti probio je desnu stranu i utrčao u kazneni prostor, proigrao Zvonimira Kožulja kojem lopta odlazi preko noge. Međutim, njegov pokušaj pokazao se kao asistencija za Savvasa Gentsogloua koji s pet metara postiže prvijenac u dresu Hajduka.

Nije dugo trebalo Splićanima za novi pogodak, u 21. minuti dupli pas su odigrali Kožulj i Vlašić, a kapetan Hajduka povećao vodstvo svoje momčadi. Do poluvremena su gosti imali još dvije vrlo dobre šanse za treći pogodak, no nisu bili dovoljno precizni.

Mogli su Bijeli u 57. do novog pogotka, Andre Fomitschow je utrčao u kazneni prostor i ciljao daljnji kut, ali je pogodio stativu. Nekoliko minuta kasnije domaćin je zasluženo došao do smanjenja zaostatka. Iz kornera je ubacio Nikola Rak, a najviši u skoku bio je Tomislav Šarić i matirao Dantea Stipicu.

Tek tri minute kasnije domaćin dolazi do novog pogotka, katastrofalno je reagirao Josip Juranović koji je uposlio Jakova Puljića, a napadač Intera lakoćom postigao pogodak. Šokirani gosti izgubili su sve konce utakmice i do kraja su tek jednom ozbiljnije zaprijetili. Pokušao je Ivan Pešić, ali je sjajno obranio Santini.

Posljednju priliku na dvoboju imao je domaćin nakon pogreške gostujuće obrane, ali je udarac Vlatka Blaževića obranio Stipica.