Dario Dodić • subota, 29.07.2017.

Odigrane su dvije utakmice na Emirates Cupu u Londonu. Domaćin Arsenal s uvjerljivih je 5:2 svladao Benficu, dok je Sevilli bio dovoljan jedan pogodak protiv RB Leipziga...

Nogometaši Arsenala pobjedom su započeli nastup na svom Emirates Cupu. U Londonu su s više nego uvjerljivih 5:2 svladali momčad Benfice.

Poprilično izjednačenih prvih 45 minuta odigrali su Arsenal i Benfica, poveli su gosti nakon deset minuta igre kada je uz puno sreće mrežu nakon lijepe kombinacije pronašao Cervi.

U 24. minuti Arsenal je izjednačio - uporni Kolašinac dokopao se lopte na korner-liniji na nekih sedam metara od Benficinog gola, zatim lijepo potkopao loptu prema Walcottu, koji efektno zabija za 1:1. I kod drugog gola sudjelovali su i Kolašinac i Walcott. Kolašinac je lijepo uposlio Coquelina, koji na pladnju poslužuje Walcotta za 2:1 Arsenala.

Na odmor se ipak otišlo s neriješenim rezultatom. Nakon niza pogrešaka u obrani Topnika Salvio posprema loptu iza leđa Ospine za 2:2.

U nastavku je Arsenal posve nadigrao portugalsku momčad. Londonska je momčad do novog vodstva došla u 52. minuti, autogolom Lopeza. Na 4:2 povisio je snalažljivi Giroud, koji je dobio prednost ispred Lacazettea, a za konačnih 5:2 zabio je Iwobi zakucavši pod gredu povratnu loptu Girouda.

U ranijoj utakmici Sevilla je s minimalnih 1:0 svladala RB Leipzig, a jedini je pogodak na susretu djelo Ben Yeddera iz najstrože kazne u 35. minuti.