Hrvatski Telekom Prva liga, 3. kolo, 29.07.2017, 21:00 h, Rujevica
Suci: Ivan Vučković, Ivica Modrić, Dražen Mandir
Renato Gojković 74' (ag)
2:0(0:0) Istra 1961
Istra 1961

Branimir Korać • subota, 29.07.2017.

Istra 1961 do 66. minute držala je remi na Rujevici, a onda je u osam minuta uz dva autogola pomogla Riječanima da slome otpor gostiju i dođu do 2:0 pobjede...

Matjaž Kek izmiješao je momčad kako bi odmorio dio igrača za uzvratni dvoboj protiv Red Bull Salzburga i unatoč tome stigao je i do treće pobjede. Nije bilo lako, tek u 66. minuti probijena je obrana Puljana i to na dosta sretan način nakon što se lopta od vratara Ivušića odbila u mrežu. Ubrzo je branič Puljana svladao svog vratara i Rijeka je potvrdila pobjedu, točnije Istra je potvrdila slavlje domaćina.

Rijeka je očekivano dominirala susretom, međutim završnica nije bila dobra. Mario Gavranović ostao je na klupi, Matej Jelić se tek traži i Rijeka je teško probijala organiziranu obranu Puljana. Češće su se domaćini odlučivali na udarce izvana gdje je nedostajalo malo više preciznosti.

Već u osmoj minuti domaćina su centimetri dijelili od pogotka, slobodni udarac izveo je Matei, lopta je odsjela na gredi nakon čega je Heber bio neprecizan.

Pritisak domaćina je trajao i dalje, pokušavali su glavom Punčec i Zuta, no sve je to bilo lagan plijen za Ivušića.

Do kraja prvog dijela upisano je još nekoliko pokušaja, zanimljivi su bili oni Bradarića i Maleša izvana, ali na odmor se otišlo bez pogodaka.

Kao na početku susreta, tako je i na startu drugog dijela Matei iz slobodnog udarca pogodio okvir gola. Tek nakon trećeg odbijanja lopte od grede, ušla je u mrežu. Dogodilo se to u 66. minuti, Alexander Gorgon pucao je glavom, lopta se od grede odbila Ivušiću u leđa i nakon toga završila u mreži.

Nesretan gol za goste naslijedio je novi nesretan pogodak. U 74. minuti Gorgon je u sredini u kontranapadu tražio Gavranovića, uklizao je Gojković i s ruba kaznenog prostora skrenuo loptu u svoju mrežu.

Dva pogotka zadovoljila su Riječane koji su rutinski dovršili posao i upisali i treću pobjedu.