Ligue 1, 1. kolo, 05.08.2017, 17:00 h
Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 2:0 Amiens

Mihaela Bradovski • subota, 05.08.2017.

Nakon što je Monaco otvorio novu sezonu francuskog prvenstva pobjedom protiv Toulousea, u drugom susretu prvog kola PSG svladao je Amiens s 2:0...

Neymar je odmah nakon potpisa ugovora izrazio želju za nastupom već u prvom kolu protiv Amiensa, ali bilo je za očekivati da će ipak propustiti prvi dvoboj. Tako je i bilo, s tribina je popratio pobjedu Parižana i s oduševljenjem oba pogotka.

Novak u društvu prvoligaša nije uspio iznenaditi PSG iako je pružio solidan otpor i tek u posljednjih deset minuta domaćin je riješio pitanje pobjednika.

Od početka susreta PSG imao je veliku inicijativu, stvarao je prilike, ali tek u završnici poluvremena došao je do pogotka. U 42. minuti Dani Alves ubacio je u 16 metara za Edinsona Cavanija koji se oslobodio Khaleda Adenona i poslao loptu u mrežu vratara Gurtnera.

U drugom dijelu Amiens se malo oslobodio, zaigrao slobodnije, ali nije uspio opasnije zaprijetiti domaćinu te doći do poravnanja.

Sve je bilo odlučeno u 80. minuti kada Cavani proigrava Javiera Pastorea, a on iz blizine pogađa praznu mrežu za konačnih 2:0.

Do kraja susreta promjena nije bilo, Parižani su ispunili cilj i sezonu otvorili s tri boda. Amiens je odigrao solidnu utakmicu i pokazao da baš neće biti najjednostavniji protivnik ove sezone.